VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na těchto stránkách najdete archivní články
Podřipského deníku. Aktuální zprávy z Podřipska
najdete nově na Litoměřickém nebo Mělnickém deníku.

Litoměřický deník Mělnický deník

REPORT: Benátské vládl Jones a překvapivě Zagorová

Liberec /FOTOGALERIE, POZNÁMKA, ANKETA/ - Největší úspěch měly tradičně stálice českého popu a rocku. Diváky hodně bavil 
i liberecký rap. Příjemný překvapením byl rozmanitý výběr občerstvení i bohatý doprovodný program.

31.7.2016 AKTUALIZOVÁNO 1.8.2016
SDÍLEJ:

FESTIVAL BENÁTSKÁ 2016. Tom Jones.Foto: Deník/Hana Langrová

Stává se už tradicí, že headlineři Benátské mají menší publikum než české stálice, které hrají na každém rohu. Diváci tohoto festivalu se chtějí hlavně bavit a nejvíce ocení skupiny typu Olympic, Mňága a Žďorp, Mandrage, Divokej Bill…

FESTIVAL BENÁTSKÁ 2016 ve Vesci. Olympic.Přesto je dobře, že se pořadatelé snaží svou cílovku „vychovávat" a nabízejí světová jména. I když Tom Jones neměl tak velký kotel jako banda Petra Jandy, jeho koncert byl jedním z vrcholů libereckého open airu.

VLTAVA SI UŽILA JONESE

„S kapelou jsme si tři hodiny po našem vystoupení vychutnali úžasný koncert Toma Jonese. To krátké čekání se opravdu vyplatilo, protože Tom Jones je v dokonalé pěvecké kondici. Slyšet hvězdu jeho rozměru ve Vesci byl od pořadatelů krásný a publikem možná trochu nedoceněný dárek 
a odvážný krok zpátky ke kultuře," pochválil výběr hlavní hvězdy Robert Nebřenský z kapely Vltava.

TOM JONES na Benátské ve Vesci.

Nastoupil komorně jen 
s kytarou a bicími songem Burning Hell. Tygr z Walesu si nechával hity nakonec, ale vůbec to nevadilo, protože jeho setlist byl žánrově velmi rozmanitý díky cover verzím z jeho posledních třech desek. Došlo na country, soul i gospel. Jeho doprovodné kapele to výborně šlapalo a samotnému šestasedmdesátníkovi to zpívalo výtečně.

TYGR PŘEDL JAKO KOTĚ

Z největších hitovek zazněly samozřejmě Sexbomb, Mama Told Mee Not to Come, It's Not Unusual, bondovská Thunderball a další. Škoda jen, že byl Jones tak potichu. „Bílý tygr z Walesu předl jako kotě a bylo to asi jediné vystoupení, kdy byla u hlavního pódia slyšet druhá stage…" vyglosoval hlavní koncert trefně liberecký fotograf Radek Drbohlav.

SCHENKER MOC NETÁHL

Bohužel druhý světový headliner Michael Schenker měl velmi vlažné a prořídlé publikum. Nedošlo ani na nejznámější hitovky Scorpions. Z muzikantského hlediska šlo ovšem o výtečnou podívanou, kterou si užili milovníci tvrdší hudby.

„Michael Schenker je pro opravdové fajnšmekry. Hraje letos jen tři velké festivaly a ve světě je hodně oblíbený. Nemůžeme koukat jen na ekonomiku. Chceme do Liberce přivést i kvalitu. A i když mají největší úspěch vždy české a slovenské kapely, na kterých náš program stojí, vždy se budeme snažit do line upu zařadit i nějakou kvalitní zahraniční hvězdu," vysvětlil svou vizi majitel festivalu Petr Pečený alias Doctor PP, který si na svém festivalu samozřejmě zahrál se svou recesistickou partou ve veselém oblečku.

FESTIVAL BENÁTSKÁ 2016 ve Vesci. Hana Zagorová.Velký úspěch měla také Hana Zagorová, jejíž jméno na programu možná před festivalem někoho překvapilo. Dokázala, že zpěváci české pop music minulého režimu na festival tohoto typu rozhodně patří a publikum při nich jásá.

MALUJ ZASE OBRÁZKY

„Hanička písnička" bavila přítomné nejenom zpěvem, ale i svým vlídným skřítkovským hlasem. Za doprovodu Boom!Bandu Jiřího Dvořáka sázela publiku jen ty nejznámější hitovky Je naprosto nezbytné, Breviář lásky, předělávku od Abby Asi asi, Biograf láska a samozřejmě její největší hit Maluj zase obrázky, který všichni posluchači netrpělivě očekávali.

Na menší stagi se představili liberečtí rapeři: Lipo, Paulie Garand, Atmo Music a popový zpěvák Sebastian. Tito mladí umělci už jsou známí daleko za hranicemi krajského města.

MŇÁGA A ŽĎORP na Benátské 2016. Pátek.Koncert Mňágy a Žďorp patřil k nejenergičtějším vystoupením Benátské.

FESTIVAL BENÁTSKÁ 2016 ve Vesci. Visací zámek.Je těžké zhostit se zahajování festivalového dne, ovšem tři tělesa: Hubert Macháně ve čtvrtek, Big'O'Band v pátek a Visací zámek v sobotu to zvládli bravurně, a už při prvních minutách vystoupení posluchači pod stagí řádili.

JESUS PŘEKVAPIL

Za zmínku určitě stojí 
i hojně navštěvovaný startovací čtvrtek, kterému kraloval muzikál Jesus Christ Superstar z Divadla Karlín. Bára Basiková, Dan Bárta, Václav Noid Bárta i Kamil Střihavka předvedli skvělé pěvecké výkony a sledoval je rekordní počet očí.

Benátská 2016 - čtvrtek.„Letos mě na festivalu nejvíc dostalo představení muzikálu Jesus Christ Superstar. A to jsem se o něm dozvěděla náhodou. Nechápu, proč nebyla lepší propagace, určitě by byla ve čtvrtek i vyšší návštěva. 
V pátek byli výborní liberečtí Big'O'Band, bylo by fajn je vidět i příští rok a třeba i v lepším čase. Užila jsem si v podstatě všechno, co jsem viděla. Překvapila mě energií a drajvem Mňága – a ono vůbec kapely s věkovým průměrem 50+ předvedly mnohdy lepší show než mlaďoučcí rapeři. Hlavně to ale byl krásný víkendový mejdan s přáteli," okomentovala festival Olga Pípalová z Liberce.

ČISTÝ PROSTORNÝ AREÁL

FESTIVAL BENÁTSKÁ 2016 ve Vesci.„Benátskou jsem navštívila poprvé a byla jsem hned velice mile překvapená čistotou areálu. Trávila jsem tam mnoho času, poslechla mnoho interpretů a musím uznat, že to bylo perfektní. Nicméně si nešlo nevšimnout, že většinu lidí zajímaly klasické české kapely než zahraniční headlineři, kteří stáli určitě mnoho prostředků," zhodnotila Karolína Zítová z Liberce.

FESTIVAL BENÁTSKÁ 2016 ve Vesci.  Jesus Christa Superstar.Benátská je největším hudebním svátkem v kraji, 
a i když se jí dá vyčíst žánrová roztříštěnost bez konceptu, jde o akci, kde se návštěvníci baví nejenom hudbou, ale i doprovodnými aktivitami. Divák si odnáší nesčetně zážitků: hudební, divadelní, adrenalinové i kulinářské. Liberečané už konečně vzali festival za svůj a areál Vesec skýtá mnohem více možností než ten charismatičtější maloskalský.

Z POHLEDU HANY LANGROVÉ

Nejvíc jsem si užila Big'O'Band,
Jesuse, Mňágu, Visáče a Vltavu

Kulturní redaktorka Hana Langrová.Benátskou navštěvuji už asi deset let a musím říct, že letošní ročník jsem si užila asi nejvíce. Samozřejmě i díky přátelům, ale také proto, že jsem neměla přemrštěná očekávání. Vím, že od festivalu tohoto typu dostanu nálož vystoupení mých oblíbených českých interpretů, a to si užívám. Zahraniční hvězdou se mi pořadatelé sem tam trefí do vkusu, což se jim s Tomem Jonesem podařilo, ale když se tak nestane, nesmutním.

FESTIVAL BENÁTSKÁ 2016 ve Vesci. Vltava.Nejvíce jsem si užila koncerty Mňágy a Žďorp, Vltavy a Visacího zámku, u kterých jsem mohla odložit fotoaparát, do ruky si vzít kelímek s pivem, vypnout hlavu a jen tak pařit. Vsadím se, že zahajovat festivalový den musí být hodně těžké, ale například Big'O'Band to v pátek zvládl na jedničku. Již zmiňovaní Visáči rovněž tak.

Nepatřím k fanouškům Hany Zagorové, ale tato popová dáma mě neskutečně bavila. Při jejím vystoupení jsem se zasmála a zapěla si notoricky známé kusy. Překvapil mě i čtvrteční muzikál Jesus Christ Superstar 
s výborným a charismatickým Danem Bártou, i když mám raději filmovou verzi. Bylo mi trošku líto Toma Jonese a Michaela Schenkera, že diváci nedocenili jejich vystoupení a nedočkali se takového aplausu, jak si zasloužili.

FESTIVAL BENÁTSKÁ 2016 ve Vesci. Visací zámek.Bavilo mě i vystoupení O5&Radeček, které teď potkávám na všech festivalech a v pubertě jsem pro ně měla slabost. Opět si pozvali na pódium fanynku. Já si s nimi zazpívala minulý týden na Mácháči. Zábavný tah. Občas mě mrzelo, že stage běží zároveň, takže mi několik koncertů uteklo.

Za redakci chci také pochválit novinářské zázemí i veškerý press servis. Také si pochvaluji letošní výběr občerstvení a stánků. Nakoupila jsem si zase náušnice s puntíky za pár korun a poprvé jsem si na festivalu pochutnala na mořských plodech. Benátská je prostě svá. Těším se zase za rok.


BENÁTSKÁ LÁKALA JAKO VLONI

LETOŠNÍ BENÁTSKÁ! si v ničem nezadala s předchozím ročníkem, alespoň co se počtu návštěvníků týká. Přišlo jich zhruba stejně, tedy 17 000. „Čekal jsem, že tu bude větší nával, ale je pravda, že program zase tak atraktivní nebyl, vyjma pár kapel. Doby, kdy šlo o skutečně rockový festival jsou asi dávno pryč. Teď je to takový divný pelmel, ze kterého se těžko vybírá. Hodně se mi ale líbil Tom Jones, měl neskutečně pěkný zvuk, hodně lidí si ho užilo," popsal Deníku jeden z návštěvníků Martin Hudec. Řadě fanoušků z Liberce také vadilo, že domácí Big´O´Band hrál v pátek po obědě a ne později. „Když už si pozvou na festival takové těleso, tak by mu měli dát lepší prostor. V pátek v poledne tu bylo jen minimum lidí, moc té dramaturgii nerozumím, už vloni se nám to nelíbilo," zmínila Veronika Konečná. Kvůli větší bezpečnosti kontrolovali pořadatelé u vstupu všechny příchozí, zda u sebe nemají nějakou zbraň či nevnášejí do areálu lahve s alkoholem. „Trochu mě to pobavilo, ještě nikdy mě na žádném festivalu nešacovali. Navíc ty prohlídky příliš důkladné nebyly, takže kdyby někdo chtěl něco provést, tak to udělá," popsal další z návštěvníků Petr Mlejnek. Samotná policie řešila pak na místě hlavně dopravní přestupky, za které uložila 100 pokut v celkové výši 50 000 Kč. Šlo především o překročení rychlosti nebo parkování na zakázaných místech nebo jízdu pod vlivem alkoholu. Jinak byl z pohledu policie na letošní Benátské! víceméně klid. „U dvou lidí objevila naše hlídka drogy a rovněž ještě prošetřujeme poškození jednoho stánku s občerstvením z noci na sobotu. Někdo prořezal boční plachty, ale nic neukradl. Škoda je podle předběžného odhadu 4000 korun," uvedla mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.


Autor: Hana Langrová, Jana Pavlíčková

Nahravá se anketa
31.7.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Zpracovatelé masa, ryb a příbuzní 15 000 Kč Zpracovatelé masa, ryb a příbuzní pracovníci Dělník/ce v masné výrobě. Požadované vzdělání: nižší střední. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: z.: 18.9.2018, 15.10.2018, Dělník ve výrobě uzenin, možný i zkrácený úvazek dle domluvy, hlaste se telefonicky denně od 6:00 do 16:00 nebo na email milan.zabcik@seznam.cz, Osobní kontakt: každý pá, 8:00 - 10:00. Pracoviště: Milan žabčík- petřvald, 742 60 Petřvald u Nového Jičína. Informace: Milan Žabčík, +420 774 328 232. Zdravotnictví - Zdravotnictví Zubní lékař 26 000 Kč Zubní lékaři bez specializace. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kont.:tel.: 775 087 897, osobně na adrese Böhmova 1982/5, Praha 5 po předchozí telefonické domluvě.. Pracoviště: Dentland s.r.o. - místo výkonu práce böhmova 1982/5, Böhmova, č.p. 1982, 155 00 Praha 515. Informace: Iana Iatsemirska, +420 775 087 897. Management - Management Ředitel 65 535 Kč Výrobní a techničtí náměstci (ředitelé) v průmyslové výrobě Manažer oddělení nákupu. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 70000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: z:11.6.2018, a: 15.10.2018 - místo se souhlasem i pro zaměstnaneckou kartu,, Požadavky: znalost korejského jazyka slovem i písmem., Zajištění plynulého provozu oddělení nákupu. , Kontakt: e-mailem: lowakova@plakor.cz. Pracoviště: Plakor czech s.r.o., Průmyslová, č.p. 367, 742 51 Mošnov. Informace: Lucie Lowaková, . Obchod - Prodejce mobilních telefonů, Hradec 20 000 Kč Prodejce Aktivní prodej produktů a služeb zákazníkům na prodejně. Řešit požadavky a potřeby zákazníků. Vést administrativu a agendu spojenou s prodejem a následným zákaznickým servisem.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 13.–14. října 2018

Stromy pro Olgu Havlovou a pomník pro dávno padlého nepřítele: videa víkendu

Anna Marešová vytváří unikátní erotické pomůcky.
5

Dělat věci jinak se vyplatí. A u erotických pomůcek to platí také

AKTUALIZOVÁNO

ODS zvítězila v senátních volbách, lidovci i ANO propadli. Debakl ČSSD

/FOTOGALERIE, SLEDOVALI JSME ON-LINE/ Deset zástupců ODS míří do Senátu. Opětovně zde usedne například populární teplický primátor Jaroslav Kubera, naopak propadl šéf lidovců Pavel Bělobrádek či exministr kultury Daniel Herman. Neuspěly také vládní strany ANO a ČSSD, které pošlou do horní komory po jednom zástupci. Vítězství z prvního kola stvrdil v Praze Pavel Fischer, do Senátu zamíří i další z neúspěšných kandidátů na post prezidenta Marek Hilšer. Ve hře bylo celkem 27 křesel.

Náročné putování maličké kudlanky i olbřímího klavíru: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 10. října 2018.

Koaliční salto v Brně a mačeta proti zlodějům šály: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 9. října 2018.

Ztracení turisté v Krumlově a nové kolo pro elektrárnu: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 8. října 2018.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Komunální volby do zastupitelstev obcí 2018 (5. a 6. října 2018)
Seznam kandidátů, jak se volí v komunálních volbách, zpravodajství, výsledky komunálních voleb 2018 a přehled možných koalic v zastupitelstvu vaší obce. Volby do magistrátu a zastupitelstva krajských měst (Praha, Brno, Plzeň, Ostrava, České Budějovice, Jihlava, Hradec Králové, Pardubice, Olomouc, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Liberec, Zlín)

Senátní volby 2018 (1. kolo 5. a 6. října 2018, 2. kolo 12. a 13. října 2018)
Aktuální složení Senátu, seznam kandidátů do Senátu, výsledky senátních voleb 2018 pro volební obvody: Sokolov, Chomutov, Rokycany, Domažlice, České Budějovice, Praha 12, Praha 4, Praha 8, Praha 2, Litoměřice, Teplice, Jablonec nad Nisou, Mladá Boleslav, Benešov, Chrudim, Náchod, Svitavy, Třebíč, Břeclav, Brno-město, Prostějov, Šumperk, Opava, Ostrava-město, Karviná, Vsetín, Zlín.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT