Celková škoda je odhadnuta na 288 tisíc korun. Hlavními příčinami dopravních kolizí byla ve dvou případech nepřiměřená rychlost, jednu z nehod ovlivnilo nedání přednosti v jízdě, v jednom případě šlo o nesprávný způsob jízdy a dvě nehody se řadí do kolonky ostatních blíže neurčených příčin. Dechová zkouška na alkohol byla u tří řidičů pozitivní.

Motorkář v Roudnici

V sobotu 12. dubna krátce po 21. hod. došlo v Roudnici nad Labem na křižovatce ulic Alej 17. listopadu a Neklanova k dopravní nehodě. Při střetu osobního vozidla a motocyklu došlo k poranění motorkáře, který byl následně hospitalizován v nemocnici. 31letý řidič motocyklu měl pozitivní dechovou zkoušku na alkohol a nadýchal 2,17 promile.

Narazil do domu

V neděli 13. dubna vyjížděli dopravní policisté k dalším haváriím, při nichž sehrál svou roli alkohol. První se stala mezi obcemi Želechovice a Úpohlavy. Mladý řidič posilněn alkoholem nezvládl projíždění pravotočivé zatáčky, vyjel do protisměru, kde s vozidlem značky Škoda narazil na vyvýšený obrubník a poté do obytného domu. Následkem střetu utrpěl řidič i jeho spolujezdec lehká poranění. Dechová zkouška na alkohol u řidiče ukázala hodnotu 1,04 promile.

Opilec bez papírů

K druhé nehodě vyjížděli policisté v nočních hodinách do centra Litoměřic. V ulici Družstevní narazil 28letý řidič s vozidlem zn. Škoda do kamenné podezdívky. Ke zranění osob nedošlo. Dechová zkouška na alkohol byla pozitivní a mladík nadýchal 1,08 promile. Navíc policisté zjistili, že mladý muž nevlastní řidičský průkaz pro žádnou skupinu motorových vozidel.

Příčiny a okolnosti uvedených nehod jsou předmětem dalšího šetření.