„Hasiči vyprostili auto z domu a z auta tělo zemřelého řidiče. Požár zlikvidovali ve 12.45 hodin," uvedl mluvčí severočeských hasičů Lukáš Marvan s tím, že nikdo další nebyl zraněn.

V pokoji nikdo nebyl

V pokoji, do kterého řidič autem narazil, v době nehody nikdo nebyl. Podle svědkyně z jednoho ze sousedních domů by mohlo jít o sebevraždu. „Muž kolem třicet let se v obci nejdříve otočil a následně se rozjel přímo proti domu," řekla Deníku přihlížející žena.

„Osobní vozidlo vyjelo z neznámých příčin ze silnice a narazilo do obytného domu. Při nárazu utrpěl řidič zranění neslučitelná se životem, kterým bohužel na místě podlehl," uvedla pro ČTK policejní mluvčí Pavla Kofrová.

„Kvůli požáru unikajícího plynu byli dočasně evakuováni lidé z okolních domů," doplnila Kofrová.

Hasiči, policisté i záchranáři na místě zůstávají. Silnice je v obci zatím v obou směrech neprůjezdná. Rozsah škody zatím nebyl stanoven.

Na místo vyjížděly krátce po poledni jednotky hasičů ze stanice v Roudnici nad Labem i dobrovolní hasiči z Roudnice, Budyně nad Ohří a Mšené – lázní. Dopravní nehoda byla na linku tísňového volání oznámena ve 12.13 hodin.