Tradiční soutěž měla vynikající úroveň, což dokazuje nejen účast šesti stovek závodníků jednačtyřiceti zemí všech kontinentů, ale i slušná řádka překonaných světových rekordů v jednotlivých kategoriích. V této konkurenci se čeští plavci neztratili. Ve finálových rozplavbách se z českých reprezentantů NPC představila trojice držitelů paralympijských medailí a posledních MS – Třebínová, Povýšil a Petráček.

Do nominace na závody se dostala i plavkyně ČAC Roudnice, zrakově postižená Nicole Fryčová, úspěšná účastnice posledního MS v Montrealu. Během čtyřdenní soutěže plavala devět individuálních disciplín. Náročný program zvládla velice dobře, o čemž svědčí výsledky v její kategorii S12. Příjemně překvapila sebe i trenéra. Ze zmíněných devíti startů se dokázala dostat celkem šestkrát mezi tři nejlepší.

„Na motýlkovém sprintu na 50 m dokonce v S12 nenašla přemožitelku a doplavala si pro zlatou medaili. Dvojnásobný úsek zvládla časem, který ji vynesl příčku stříbrnou. Stejného umístění dosáhla na padesátimetrovém úseku znakem. Hned úvodní den mistrovství v její nejdůležitější disciplíně 100 m znak z pohledu možné účasti na MS, obsadila bronzovou příčku a s přehledem splnila nejpřísnější limit na letošní MS v Glasgow," potěšilo trenéra Petra Lukáška.

Závěrečný den soutěže se Fryčová dobře popasovala i se stovkou prsa a dvoustovkou polohovkou, na kterých uzavřela svou medailovou sbírku dvěma bronzovými kovy. Mimo medailových umístění byla ještě na kraulovém i prsařském sprintu dvakrát „bramborová".