VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krasobruslení: Krejčí je s uplynulou sezonou spokojený

Roudnice n. L. – Spokojený je s uplynulou sezonou předseda Podřipského krasobruslařského klubu z Roudnice nad Labem Karel Krejčí, který v krátkém zhodnocení uvedl pro LtD i několik nejvýznamnějších úspěchů oddílu.

17.9.2014
SDÍLEJ:

ŽAČKY NEJMLADŠÍ. Emilka Odnohová a Kateřina Vurmová s trenérkou Kateřinou Holcovou. Foto: archiv PKK

Jak byste zhodnotil uplynulou sezonu?
Mohu se pochlubit, protože myslím, že byla velice úspěšná. Zisk 49 medailí sedmnácti  děvčat hovoří za vše. V této sezoně se vystřídalo v našem klubu přes 30 dětí, když stálý kádr je 27 dětí, které po osvojení bruslařských dovedností soutěží v sedmi kategoriích.

Které to jsou?

Je to takzvaná přípravka, kde jsou děti do 6 let a těch bylo v loňské sezoně osm. Myslím, že je to dobrý základ, neboť z celkového počtu získaných medailí se podílely na téměř polovině.

MLADŠÍ žačka Karolína Marková. Kdo byl nejúspěšnější?

Nejpilnější byla Karolínka Čaňková, která získala pět  zlatých, jednu stříbrnou a dvě bronzové. Dominika Rosová vybojovala čtyři zlaté a jednu stříbrnou, Tonička Salzmannová tři zlaté a dvě bronzové. Anežka Zemanová jednu zlatou, jednu bronzovou, Terezka Hajná jednu stříbrnou a  Adélka Hajná dvě bronzové.

Jak následují další věkové kategorie?

Následují nováčci mladší, nováčci, žačky nejmladší, žačky mladší, žačky, juniorky a seniorky.

Dosáhli jste úspěchů i v těchto kategoriích?

Ano. Třeba Karolína Marková přivezla sedm medailí, Emilka Odnohová pět, Bára Stibůrková dvě, Karolína Odnohová také dvě, Kateřina Hospodková dvě, Sabina Štědrá dvě, Kateřina Vurmová dvě a Michaela Krobová, Veronika Louthanová, Adéla Poková a Dominika Pavlíková po jedné medaili. Celkový počet medailí byl 49 a z toho 20 zlatých, 13 stříbrných a 16 bronzových. Dalším úspěchem byla naše účast v Mladé Boleslavi na mistrovství České republiky v kategorii žačky a žačky mladší, kde nás reprezentovala Karolína Odnohová (12 let), Kateřina Hospodková (11 let), Sabina Štědrá (11 let), Barbora Stibůrková (13 let) a Michaela Krobová  (14 let). Na medailové umístění to sice nebylo, ale samotná účast mezi třiceti nejlepšími z celé republiky je pro tato děvčata velkou odměnou za jejich celoroční píli a zároveň vizitka trenérské práce Kristýny Havránkové a Kateřiny Holcové.

Kde všude jste medailová umístění získali?

Závodili jsme v patnácti  městech o pohár ČKS a v devíti městech o Český pohár. Navštívili jsme tedy 23 měst v průběhu závodního období. V některých městech jsme závodili víckrát, třeba v Praze, Bílině, Mladé Boleslavi. Největší účast na jednom závodě byla na našem domácím, kde byla účast 19 závodnic. Dále Chomutov 5, Ústí nad Labem 8, Slaný 7, Česká Lípa 12, Pardubice 4, Litvínov 12, Louny 14, Mladá Boleslav 16, Bílina 16, Most 12, Kralupy nad Vltavou 12, Mělník 7, Liberec 1, Praha 15, Náchod 3, Ostrava 1, Hradec Králové 5, Brno 2, Kopřivnice 3, Břeclav 3, Plzeň 5 a Strakonice 1. Vidíte, že jsme nezávodili jen jak se říká okolo komína, ale ten zeměpisný rozměr je poměrně velký.

DAŘILO SE. Karolína Čaňková v minulé sezoně získala celkem osm medailí. Co ovlivňuje takovou úspěšnost?

Řekl bych, že kvalitní trenérský tým, dobrá spolupráce s vedením zimního stadionu, podpora vedení města a zastupitelstva a v neposlední řadě děvčata sama chtějí něco dokázat a vyniknout.

Jaké podpory se vám dostává ze strany města?

Město nám pomáhá především svou dotační formou pokrýt náklady na ledovou plochu a s tímto jsme docela spokojeni.Vedení zimního stadionu nám vychází vstříc v potřebě tréninkových hodin. Máme možnost trénovat sedmkrát v týdnu, což je velká výhoda oproti některým jiným klubům.

Co v příští sezoně?

Naším cílem je opět účast na mistrovství České republiky, chceme uspět co nejlépe na jednotlivých závodech a hlavně na vlastním ledě a mít štěstí při náboru těch nejmladších na ty nejšikovnější. Od letošního roku k trenérskému týmu ve složení vedoucí trenérka Jitka Havránková, Kateřina Holcová, Kristýna Havránková, Naďa Hrdličková, Monika Prachtová a Marie Krejčí nastoupil Jaroslav Binder, který vede taneční a pohybovou přípravu. Trénujeme pravidelně pondělí až pátek od 15 hodin, soboty a neděle jsou dobrovolné podle účasti na jednotlivých závodech a podle potřeby ledů pro hokejisty.

Celou dobu jste hovořil jen o děvčatech, chlapci ve vašem klubu nejsou?

V současné době nejsou, je to škoda. V minulosti jsme chlapce měli, ale někteří skončili jen, jak se naučili bruslit, někteří přešli k hokejistům. V každém případě rádi přivítáme nejen chlapce, ale i děvčata, která se chtějí tomuto sportu věnovat.

Autor: Redakce

17.9.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
14

V severních Čechách hrozí tvorba náledí a zmrazků

Ilustrační foto
5

Čekají nás Vánoce na blátě. Na Štědrý den bude až pět stupňů nad nulou

FOTO: Skauti přivezli Betlémské světlo rychlíkem z Kolína

Litoměřice - Do Litoměřic a následně do celého Ústeckého kraje opět po roce dorazilo Betlémské světlo. Vlakem z Kolína ho přivezli skauti a na Litoměřickém nádraží ho převzali jejich kolegové ze skautského střediska Radobýl.

Vánoční Drážďany lákají tisíce Čechů. Riziko terorismu a vyšší ceny jim nevadí

Dresden - V saské metropoli je všude slyšet čeština. I někteří stánkaři mají nabídku v naší mateřštině.

Yvetta Blanarovičová: Postižení je krutá rána osudu, u dětí o to smutnější

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Benefiční adventní koncerty Centropolu a Nadačního fondu Energie pomáhá jsou zpět v Ústí. Na prvním v kostele sv. Vojtěcha hrál houslista Jaroslav Svěcený s přáteli, druhý tamtéž pobaví i pomůže v neděli 17. prosince od 19 hodin. Potěší vystoupením muzikálové zpěvačky i herečky Yvetty Blanarovičové na společném koncertě se sborem Ústecké Bambini. 

Lékaři nechtějí sloužit pohotovost. Přijdou o smlouvu, plánuje ministr

Severní Čechy - Záchranky si stěžují, že musejí mnohdy jezdit i k banalitám. Důvod? Nedostává se doktorů, kteří jsou ochotni pracovat na pohotovosti.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT