Do závodu se přihlásilo 70 lodí a v nich nejlepší závodníci z celé České republiky, aby zde po celé tři dny bojovali o nejlepší výsledek v nejvýznamnějším závodě letošní sezóny. Celkem se odjelo sedm z plánovaných 12 rozjížděk, které rozhodly o konečném pořadí v závodu.

Akce se zúčastnilo osm jachtařů YC SK Štětí a sedm z nich skončilo v konečném pořadí do 25. místa absolutně. V první desítce se umístili čtyři závodníci YC SK Štětí. V kategorii mladších žáků (8 – 12 let) potvrdili skvělé výsledky z celé letošní sezóny bratři Nevelöšové. Tibor (9 let) vyhrál kategorii mladších žáků a stal se mistrem České republiky.

ÚSPĚŠNÝ tým YachtClub SK Štětí na Nechranické přehradě vybojoval několik cenných umístění.

Hned za ním na druhém místě skončil jeho bratr Adam (10 let). V kategorii starších žáků (12 – 15 let) potvrdil svou stabilní výkonnost ziskem stříbrné medaile Ondřej Müller (14 let). Jen těsně unikla medaile Tomáši Mlejnkovi (13 let), který skončil čtvrtý v kategorii starších žáků a pátý byl další závodník YC SK Štětí Mikuláš Vaszi (13 let).

Nečekanou a překvapivou medailí pak byl zisk bronzové medaile v kategorii mladších žákyň, kterou vybojovala po výborném výkonu Nicola Říčanová (9 let).

Výborně si vedla také v kategorii starších žákyň Eliška Beerová (15 let), která skončila na velmi pěkném šestém místě.

Závodu se také zúčastnil Michal Kříž (9 let), pro kterého to bylo první mistrovství republiky a celkové 45. místo lze považovat za velmi dobrý výsledek. Z celkem 12 udělovaných medailí jich štětští jachtaři přivezli z mistrovství republiky čtyři, a stali se tak nejúspěšnějším týmem celého mistrovství.

Vedení YC SK by chtělo poděkovat všem podporovatelům, sponzorům a příznivcům, zvláště pak městu Štětí, bez jehož podpory by borci skvělých výsledků těžko dosáhli.

Martin Žižka