„Florbalový tým zakládáme, protože si myslíme, že město potřebuje sportovně oživit. Sporty, které se tu provozují, jsou podle nás obehrané a ne každého baví. Já sám jsem florbal hrál jako doplňkový sport od 13-ti let a vlastně hraji dodnes," prozrazuje Ondřej Maťko, který za založením oddílu stojí.

„Největší problém byl najít v Roudnici vhodnou halu, což se nám nakonec povedlo, takže domácí zápasy a tréninky budeme absolvovat v hale Pod lipou. Hala musí mít rozměry 36x18m, což tato splňuje. Dalším krokem je nábor členů. Ten se uskuteční v pondělí 4. května od 16:30 hodin Pod lipou. Není cílený na žádnou skupinu dětí apod., je prostě pro všechny holky a kluky všech věkových kategorií. Zároveň bych rád pozval lidi, kteří by se v klubu chtěli angažovat jako trenéři, popřípadě pomáhat s organizací apod. Doufáme, že v hojném počtu dorazí i děvčata, pro které není na Roudnicku prakticky žádný sport," dodává Ondřej Maťko.

„Samozřejmě není problémem založit mužské družstvo, opravdu nezáleží na věku lidí, kteří dorazí. Florbal je poměrně levný sport, náklady se vejdou v podstatě do tisícovky za rok za hokejku a boty."

Informace a kontakt: Ondřej Maťko, 720 312 670.