ONLINE REPORTÁŽ

Orkán Sabine v Česku

10.02. 08:50
Provoz na regionální trati mezi Blatnem na jihu Ústeckého kraje a Jesenicí ve Středočeském kraji je kvůli spadlému stromu zastavený. Do svého cíle kvůli němu nedojel vlak z Bečova nad Teplou přes Blatno do Rakovníka, kvůli odstranění překážky nabere více než hodinové zpoždění.

10.02. 08:41
Kvůli orkánu Sabine si moravskoslezští hasiči do pondělního rána připsali na své konto na šest desítek výjezdů. „Především šlo tradičně o odstraňování spadlých stromů, v několika případech i provizorní upevnění či stržení uvolněné plechové střešní krytiny. Tyto události si dosud nevyžádaly žádné zranění ani větší materiální škodu,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela, který předpokládá, že se počet výjezdů během dne ještě zvýší. Více ZDE.

10.02. 08:40
Vzhledem k silnému větru město Kladno upozorňuje občany na nebezpečí padajících stromů. Uzavřeny budou městské hřbitovy a v zájmu bezpečnosti se nedoporučuje nevcházet do lesů. Z preventivních důvodů byl uzavřen i zimní stadion. Upozornění na velmi silný vítr platí do úterního večera. Meteorologové lidem radí, aby sledovali aktuální situaci, zajistili okna a dveře, odstranili, případně upevnili volně uložené předměty a omezili pohyb venku i jízdu autem…