Oči v barvě lískových oříšků, statná postava, výška tak akorát kolem 185 centimetrů, mužná tvář zarostlá sexy strništěm. A k tomu medový hlas… I díky těmto darům přírody je Charlie Hunnam již dlouho potenciální superhvězdou a k této metě spěje možná pomalejšími, ale vytrvalými kroky.

Současné publikum totiž lační po drsných mužích, které devětatřicetiletý rodák z britského Newcastlu zvládá s lehkostí a bravurou. Mimochodem ač hraje většinou klaďase, raději se prý vtěluje do záporáků.

A role, jež ho proslavila nejvíc? Když se jako Jax, vůdce motorkářského klanu Sons of Anarchy z napínavého seriálu Zákon gangu, proháněl po mexických hranicích na Harleyi, skvěle dokázal ve své postavě romantického zabijáka vybalancovat dobro a zlo. Natáčení tohoto špičkového pořadu nicméně skončilo před šesti lety a za tu dobu se Hunnam posunul dál. Třeba k účinkování v akční komedii z prostředí narkomafií Gentlemani, kterou můžete nyní vidět v kinech. A před třemi roky se pod vedením stejného režiséra Guye Ritchieho stal králem Artušem. Kdo zná tvorbu tohoto filmaře, tuší, že ti dva spolu rozhodně nevystavěli hrad Kamelot, jak ho známe z legend.

Syn baletky a gaunera

„Herectví mě baví, je to všechno, co jsem kdy chtěl dělat. A jsem dítě štěstěny, že jsem mohl začít tak brzy,“ nechal se slyšet herec a naráží tím na fakt, že se na televizní obrazovky dostal už jako teenager. Jednou šaškoval v obchodě s botami, kde si jeho sourozenec zrovna kupoval kecky, a komického talentu tehdy sedmnáctiletého kluka si náhodou všiml kolemjdoucí producent.

I díky tomu pak získal důležitý part v dramatickém seriálu ze života britských gayů Queer as Folk. A jakmile dosáhl aspoň malého věhlasu, hned se odstěhoval do Los Angeles s nadějí, že velké nabídky přijdou vzápětí. Odvaha mu ostatně nikdy nechyběla a pravděpodobně ji zdědil po tátovi.

Jeho otec, obchodník se šrotem, byl rváč s napojením na newcastleské podsvětí, ale Charlie si ho naštěstí moc neužil. Společně se třemi bratry vyrůstal u matky, baletky, kterou později veřejně ocenil, že si v té složité situaci vedla jako máma opravdu dobře. Ve vztazích se nicméně sám Charlie chová spíš jako slon v porcelánu. Sice stihl tříleté manželství s Katharinou Towneovou, dcerou scenáristy Roberta Towneho, ale po něm následoval rozvod. A když před pár týdny na reportérovu otázku, jestli se cítí na další ženění, odpověděl jen vyhýbavě, musel se pak své přítelkyni, návrhářce šperků Morganě McNelisové, s níž je již třináctým rokem, omluvit přes média.

On sám se ale netají tím, že po divočejším mládí je z něj už dnes domácký typ, který rád vaří pro větší společnosti, nakupuje zásoby a sem tam prý dokonce i uklidí. A co dělá jinak, pokud zrovna netočí, případně neprodukuje? Hodně času stráví v posilovně, ale rovněž se v minulosti věnoval malování, fotografování a natáčení muziky, především hiphopu. Zároveň přiznává, že stráví hodně času sledováním internetové televize Netflix.

Prý se mu velmi líbil seriál Panství Downton, takže Angličana v sobě nezapře, ale jinak většinou sleduje dokumentární tvorbu. A jednou by si chtěl zkusit také režii a psaní scénářů. Vlastně o tom snil už na střední škole. Také Charlie Hunnam, kdysi označovaný za nového Brada Pitta, má ale svá slabá místa. Přiznává, že trpí germofobií, tedy přehnaným strachem z bakterií a virů. Proto třeba nerad natáčí líbací scény.

Král Artuš: Legenda o meči Excalibur trochu jinak

Jestli mytický panovník z 5. či raného 6. století skutečně žil, nevíme. I tak se ale král Artuš, syn Uthera Pendragona, stal jednou z nejslavnějších britských legend, jež se napříč roky dočkala nejednoho filmového zpracování. Naposledy se tak stalo v roce 2017. Milovníci klasické historické verze ale museli zatnout čelist. Z pověsti plné naleštěných rytířů kolem kulatého stolu se stala elektrizující, vizuálně bombastická akční fantasy, kterou mohl natočit jen Guy Ritchie, britský tvůrce kultovních akčních zábav Sbal prachy a vypadni, Podfu(c)k či RocknRolla. A jak tento výjimečný tvůrce spektakulárních kolotočů nakládá s klasikami, víme i zásluhou jeho Sherlocka Holmese s Robertem Downeym mladším.

Artuše si můžete představovat klidně jako rytíře v lesklé zbroji. V tomhle snímku je to ale životem otlučený ranař, kterého po smrti otce vychovala ulice. Jakmile však na trůn nastoupí strýc Vortigern (hraje ho Jude Law), je třeba přestat se schovávat a pít. Partička drsných hochů, mezi nimiž nechybí ani Djimon Hounsou, je připravena nastolit právo a dlouho přehlíženou spravedlnost. Ještě před tím je ale třeba vytrhnout slavný meč zaražený do kamene. A kolem toho všeho bude pořádně veselo a padne spousta ran čepelí i pěstí. Charlie Hunnam ostatně kvůli formě dělal několik stovek kliků denně, rekord prý měl přes tisíc, a navíc sledoval zápasy známého bojovníka z klecí Conora McGregora. Guy Ritchie sice zkraje pro roli Artuše zvažoval Kita Haringtona ze Hry o trůny či emeritního Supermana Henryho Cavilla, ale nakonec si vybral nejlépe, jak mohl.

DANIEL STORCH