Od roku 2013 bylo v továrně proinvestováno 180 milionů korun. Z toho 100 milionů činily investice do špičkové technologie. „Do konce roku investici navýšíme ještě o 50 milionů korun spuštěním výroby cereálních tyčinek a začátkem příštího roku o dalších 30 milionů korun určených pro novou linku na výrobu ovesných sušenek. Vše se vyrobí na automatických strojích nové generace vybavených moderními kontrolními systémy, jež zaručují konečným produktům nejvyšší kvalitu," uvedl Zdeněk Jahoda.

Firma se zahájením výroby v Hrdlech uzavřela malý výrobní závod v Brně. V novém závodě naopak vytvoří přes 200 pracovních míst, a to převážně ve dvou či třísměnném provozu, podle toho, jak se bude dařit odbytu. Když firma Emco v Hrdlech v roce 2008 zahajovala výrobu v malých prostorách, trvalo jí to poměrně dlouho, než vytvořila zhruba padesátičlenný kolektiv kvalifikovaných a zodpovědných pracovníků.

Společnosti vyhovuje i dobrá dopravní dostupnost, hala stojí jen několik kilometrů od dálnice D8. Šestnáctikilometrový nedostavěný úsek dálnice firmě nevadí.

„S tím jsem to tady v roce 2006 kupoval, je to do hodiny od našich kanceláří. Osvědčilo se to, jsme tady pořád," doplnil Jahoda.

Emco se nesoustředí jen na tuzemský trh, ale především na export. Produkty Emco znají spotřebitelé ve více než 40 zemích světa, včetně USA a Ruska. Loni představoval export hodnoty 300 milionů korun.  Kromě toho zůstává firma lídrem tuzemského trhu ve svém odvětví.

Účastníci slavnostního zahájení výroby si na závěr mohli prohlédnout celý výrobní proces. Kapacita výroby na dvou automatických linkách pro produkty s označením  Mysli na zdraví a Ovesné kaše dosáhne 11 tisíc tun ročně. Srdcem výroby je zhruba sedmdesátimetrová kontinuální pec s kapacitou jedné tuny za hodinu. Zhruba 80 procent surovin pochází od českých dodavatelů. Je to například řepkový olej, ročně asi 4000 tun ovsa a také sušená jablka ze společnosti Severofrukt v Travčicích.

Firma ještě nezveřejnila hospodářské výsledky za loňský rok, v roce 2012 ale její tržby poprvé překonaly hranici miliardy korun, hrubý zisk dosáhl 27 milionů Kč.