Mezi nimi jsou i čtyři mladí fyzioterapeuti z rehabilitačního oddělení Miroslav Zůna, Jan Zikmund, Jiří Štverák ml. a Jiří Otta. Jak všichni shodně tvrdí, na této akci se jim líbí, že je rozšířená a známá po celém světě a viditelně ji podpořit jim přijde správné a „in".

Nejmenovaným vůdcem Cechu kníračů, jak se všichni navzájem nazývají, je Miroslav Zůna. „Do Movemberu jsem se zapojil již loni. S přítelkyní podporujeme i projekt Avon proti rakovině, který je zaměřený na získávání financí na boj s rakovinou prsu, takže proč bych nepodpořil i tuto akci, která je naopak cílená na muže," vysvětlil své důvody pro to, že si nechává od začátku listopadu narůst pěstěný knír.

Druhým rokem jsou do akce zapojeni i oba Jirkové a shodně přiznávají, že se pro dočasnou změnu image nechali přesvědčit právě kolegou Mirkem, a uznávají, že na rozdíl od něho nepostupují zcela v souladu s pravidly, protože jejich tváře nezdobí čistě jen knír, ale spíše plnovous. „Příští rok to ale vylepšíme, rozhodně budeme důslednější," slibují.

Jejich kolega Honza je v Movemberu naopak nováčkem. „Letos jsem se zapojil poprvé. Snažím se, ale bohužel to na mně není moc vidět," hodnotí se smíchem výsledek svého zapojení a jako důkaz, že je opravdu hrdým podporovatelem boje s rakovinou prostaty a varlat, si pro případné pochybovatele na focení vyrábí cedulku se sdělením, že knír opravdu má.

Viditelná změna vzhledu je pro všechny sympatické fyzioterapeuty zdrojem pro mnohé dotazy od okolí. Jak přiznávají, musí na otázku, co je k tomu vedlo, od začátku měsíce odpovídat zhruba třikrát až čtyřikrát denně. Dotazy přicházejí nejen ze strany přátel a známých, ale také od pacientů, se kterými na oddělení pracují. Svými odpověďmi pak šíří povědomí o Movemberu a doufají, že se jim k zapojení v příštím roce podaří zlákat i další muže.

Oni o své podpoře v příštím roce ani na vteřinu neváhají a slibují, že v roce 2015 se na jejich knírky můžeme znovu těšit. Shodnou se i v odpovědi na poslední otázku, která se ptá, co na jejich listopadovou změnu říkají partnerky. „Těší se na konec měsíce," odpovídají s úsměvem takřka jednohlasně.