Každý si z areálu odnášel alespoň část požadovaného materiálu pro zahrádku, dům či volný čas. Zájem je o osvědčená osiva, cibuloviny a sadbu, ale také o novinky, které semenářské firmy připravily právě na jarní sezonu.

Obsazeny jsou s výjimkou pavilonu D, který je celoročně pronajatý, všechny objekty. Proti loňsku přijelo víc prodejců. V pavilonech na ploše téměř 1 300 metrů čtverečních se představuje na 110 prodejců a vystavovatelů, ve venkovních prostorách nabízí své zboží dalších 210 obchodníků.

Během akce přijedou ještě další. V pavilonech B a C najdou návštěvníci především rostlinný materiál, v pavilonu G stánek časopisu Zahrádkář a v pavilonu H představují své výrobky potravinářské firmy a výrobci gastronomických potřeb.

"Po loňské premiéře, kterou návštěvníci uvítali, se rozšířila expozice chovatelů drobného domácích zvířectva v pavilonu T. Ta je letos zajímavější o možnost nákupu zvířat," uvedla Michaela Mokrá, vedoucí obchodu společnosti Zahrada Čech.

Pořadatelé věnovali přípravě letošní Tržnice Zahrada Čech mimořádnou pozornost i po stránce rozložení sortimentu. Například produkty řemeslných dílen jsou situovány hlavně do pavilonu C. Řemeslo košíkářství a výroby dalších předmětů z proutí letos představuje v rámci svého tematického jarního zaměření časopis Zahrádkář v pavilonu G.

Zájemci o domácí potřeby, textil a bytové doplňky se musejí tentokrát vydat procházkou až do zadního sektoru výstaviště do pavilonů S či K. Změnu doznalo i obsazení pavilonu A, kde návštěvníci mohou získat informace nejen o aktuální Tržnici, ale i o všech ostatních jedenácti akcích letošního výstavního kalendáře v areálu výstaviště. Svůj stánek v pavilonu A má Centrum cestovního ruchu Litoměřice a Destinační agentura České středohoří, která zastupuje celý Ústecký kraj.

Proti předchozím ročníkům pořadatelé zkrátili pětidenní přehlídku každý den o jednu hodinu. Tržnice Zahrada Čech je otevřena až do neděle 12. dubna, vždy od 9 do 17 hodin. Na ni navazují ve dnech 24. až 26. dubna výstavy Úsporné bydlení a letošní novinka – Festival relaxu na Zahradě Čech.