Interiéry ozdobené adventními vazbami a rozzářenými vánočními stromečky, místnosti provoněné cukrovím nebo pečenou husou, k tomu pozoruhodné výkony mladých herců v pestrých převlecích a  kostýmech slavnostně naladily všechny příchozí.

„Ploskovický zámek samozřejmě dobře známe. Na advent jsme tu však ještě nebyli. Akci nám doporučila moje kolegyně a nám se tu skutečně moc líbilo," řekla Litoměřičanka Lenka Holubová. Na zámek se v sobotu vydala se svou dcerou Natálkou. „Bylo to strašně pěkný. Nejvíc se mi asi líbila Sisi, ta byla krásná," dodala Natálka.

Návštěvníci víkendové akce se však nesetkali jen s císařovnou. Nechyběl ani císař František Josef sám nebo sv. Martin, kteří společně přiblížili tradice 11. listopadu.

Hned v další místnosti čekaly Barborky, které připomněly, jak pečovat o větvičky třešně, aby stihly vykvést do Vánoc. Hlavní oválný sál zámku obsadil čert i anděl s Mikulášem.  Po nadílce už se návštěvníci přesunuli k vánočnímu stromečku ve vedlejší místnosti, kde mohli pozorovat císařskou rodinu při Štědrém večeru. Ta přitom na zámku Vánoce nikdy neslavila, sloužil totiž jako letní sídlo.

Na závěr prohlídky se její účastníci dozvěděli více ke svátku svatého Štěpána a dalším vánočním tradicím. Poté se se třemi králi vydali do Betléma, respektive do zámeckých grott, kde už v kolébce polehával malý Ježíšek.