Tématem rozhovoru byly nadcházející vánoční svátky.

Vánoce jsou za tři týdny. Co pro vás znamenají?
Zastaveni v čase. Vůně cukroví, červená jablíčka na stole, u kterého sedí má rodina. Plno vzpomínek. V každých Vánocích jsou obsaženy Vánoce předešlé, soudržnost rodiny, která spojuje minulé s budoucím.

Co byste si přála najít pod stromečkem?
Největší radost mám z radosti druhých. Přeji si najít v očích blízkých radost a spokojenost z chvíle, kdy se sejdeme u stromku, kdy jsme spolu. Zvláštní přání nemám.

Je nějaký dárek, po kterém jste toužila a nikdy ho nedostala?
Ano, v osmi letech jsem si moc přála mluvící panenku, kterou jsem nakonec dostala a dala jsem jí jméno Barborka. Mluvila však jen do té doby, než se můj bratr podíval, na jakém principu funguje.

Máte už nakoupené dárky? Je těžké vymyslet dárek pro vašeho muže?
Neosvědčilo se mi nakupovat dárky předčasně, protože jsem jimi obdarovávala své blízké v průběhu roku ještě před Vánocemi. Každý dárek vybírám pečlivě s ohledem na obdarovaného, co se jemu líbí, čím mu udělám největší radost. Dárek pro mého muže vám neprozradím, nebylo by to pak překvapení. Určitě nebude chybět kniha.

A co dostane pejsek Darcy?
Darcy dostane pistolku, která vystřeluje tenisové míčky, a létající kachnu. Také plno pamlsků, ale hračky mu udělají největší radost. Ač je otcem šesti štěňátek, je pořád stejně hravý, jako když jsme si jej přivezli jako malou chlupatou kuličku.