VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na těchto stránkách najdete archivní články
Podřipského deníku. Aktuální zprávy z Podřipska
najdete nově na Litoměřickém nebo Mělnickém deníku.

Litoměřický deník Mělnický deník

Roudnický Johnson znovu nabízí práci

Roudnice nad Labem – Jako blesk z čistého nebe zasáhla loni v červenci nejen pracovníky, ale celé Podřipsko informace z německého Burscheidu, že společnost Johnson Controls na konci září 2014 ukončí v Roudnici nad Labem výrobu autopotahů. Postupně se měl program utlumit a o práci tak měla přijít většina z 1 600 zaměstnanců.

16.4.2014
SDÍLEJ:

Výrobky z Johnson Controls.Foto: Foto: johnsoncontrols.cz

Opatření, které bylo vyústěním poklesu výroby v automobilovém průmyslu v Evropě, je uskutečňováno, ale mezitím se firmě podařilo u odběratelů získat zakázky na tři nové programy a proces propouštění se zmírnil.

„Původní výrobní programy ještě dobíhají, ale roudnický závod již zahájil práci na nových projektech. V sériové výrobě je už projekt číslo I, ze kterého zákazníkovi dodáváme výrobky již několik týdnů. Na projektu II jsme realizovali ověřovací série a zahájíme výrobu skutečně každým dnem. Projekt III je ve fázi ověřovacích testů. Dnes závod zaměstnává přibližně 900 pracovníků, letos v září plánujeme mít v Roudnici obdobný počet zaměstnanců, kteří postupně přejdou na nové programy. K prvnímu dubnu jsme například přijali 18 švadlen," uvedl Oliver Herkert, manažer komunikace s veřejností Europe Johnson Controls.

Firma Johnson Controls je známa poskytováním svým zaměstnancům řadou benefitů. Patří k nim i jejich doprava do zaměstnání a zpět domů. V současné době vede jednání s několika subjekty o zajištění této služby pro příští rok. „Chceme toto téma uzavřít v květnu, ale opravdové změny v dopravě plánujeme až koncem tohoto roku. Cílem je maximální zapojení i veřejné dopravy v součinnosti s krajem," uvedl Herkert.

„Do projektu chceme zapojit i soukromé dopravce. Krajský úřad nám vychází vstříc a jednáme s ním o přípravě dalších zajímavých projektů k posílení veřejné dopravní obslužnosti Ústeckého kraje v synergii s ostatními zaměstnavateli. Hledáme prostě cestu, jak vynaložené prostředky maximálně využít. Budoucí stav musí samozřejmě odpovídat menšímu počtu našich zaměstnanců, rozumnému využití autobusů, respektive jednotlivých okruhů linek," vysvětluje Oliver Herkert.

Na přípravě nového projektu dopravní obslužnosti se společností Johnson Controls se podílí i město Roudnice nad Labem. „Rada města na svém zasedání 9. dubna pověřila starostu Vladimíra Urbana k jednání s radním pro dopravu Ústeckého kraje Jaroslavem Komínkem a podpořit tak snahu firmy Johnson Controls o rozšíření dopravní dostupnosti našeho města pro občany dojíždějící do zaměstnání nejen pro tuto společnost, ale také pro další zaměstnavatele. Jedná se o úpravu a optimalizaci jízdního řádu. Vedení Johnson Controls bylo již starostou Urbanem o této schůzce informováno," vysvětlil mluvčí Městského úřadu v Roudnici nad Labem Jan Vancl.

Veřejnou autobusovou dopravu v Roudnici nad Labem v tuto chvíli zajišťuje firma Arriva Praha a té končí smlouva s městem 31. prosince 2015. Letos město hodlá vyhlásit výběrové řízení na poskytovatele služby pro nové období. „Odbor dopravy Městského úřadu nyní pracuje na přípravných krocích pro zabezpečení nabídkového řízení. Dílčí požadavky odbor teprve stanoví a budou součástí zadávací dokumentace," doplnil Jan Vancl.

Krajský úřad Ústeckého kraje uzavírá s dopravci nové smlouvy. V nich je mimo jiného zakotveno, že dopravce musí od 1. ledna 2015 nasadit nové autobusy, vyrobené po 1. červenci 2014. Ty mají být nízkopodlažní, vybavené nástupovou plošinou pro kočárky či invalidní vozíky a s možností náklonu pro snadnější nástup. Ve výbavě mají celoročně klimatizaci, hlasový informační systém, vnitřní displej a elektronické informační tabule. Autobusy budou v celém kraji v jednotném designu se zelenou karoserií.

Autor: Václav Sedlák

16.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 18. září 2018

Bikrosová dráha místo odpadků a zloděj, co se s okradeným hádá: videa dne

Videosouhrn 17. září 2018

Opilý narkoman na motockylu a požár v ostravském Albertu: zhlédněte videa dne

Bujaré veselí vesnice roku a deset let dřiny na ruině kostela: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 15. až 16. září 2018.

Standardní osobní rozvoj? Ne. Tohle jsou autentické příběhy, které vás posunou

Letos v září kromě povinné školní docházky odstartoval i neziskový projekt Škola průserů, který mění úhel pohledu na náročné životní situace. V pořadu se vystřídá hned několik známých a inspirujících osobností z různých odvětví. Ti všichni se s vámi podělí o nejnáročnější situace ze svých životů ale taky o to, jak se z nich dostali a co si z toho vzali dál do života.

Pochod za zdravé chlapy a zachráněný mlýn v obležení: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 14. září 2018.

Recept na zapékaný efedrin a zmlácení prodavačky pro pár cigaret: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 13. září 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT