V severočeských lyžařských střediscích podle provozovatelů už zhruba dva týdny panují podobné podmínky, pro sjezdové lyžování velmi příznivé. „Lyžuje se na všech kopcích kormě Slalomového svahu, v provozu je lanovka a čtyři vleky, čekáme, až napadne nějaký sníh, stále dosněžujeme, kde se dá. Podmínky jsou ale výborné," řekl dnes ČTK Jindřich Holinger ze Ski areálu v Telnici na Ústecku. Návštěvnost je podle něj slabší než minulý týden, žádný z okolních okresů totiž nemá jarní prázdniny.

Podobně je tomu v Klínech na Mostecku. „Ochladilo se, takže jsme zase vyráběli nějaký technický sníh. Myslím, že podmínky na sjezdovkách jsou pořád velmi dobré," řekl Josef Dlouhý ze Sport centra Klíny.

Minulý týden byl podle něj návštěvnicky silnější, i nyní je však lyžařů dostatek. U vleků se ale téměř nečeká.
V provozu je také středisko v Horním Podluží na Děčínsku, jezdí se tu od 10:00 do 20:00, v sobotu se začíná o hodinu dřív. „Jede jen hlavní sjezdovka a dětský areál, protože přírodní sníh bohužel stále není. Vlivem počasí se nám ale sjezdovku daří udržovat, protože přes noc přimrzne, denní oblevy tak zatím přežíváme," řekl  starosta Horního Podluží Karel Kopecký.

Pouze Údolíčko a dětský vlek zůstávají v provozu ve Sport Centru Bouřňák na Teplicku.

Kvůli sporům o pozemky je do odvolání zrušen provoz na Slalomáku. Areál řeší spory s majiteli vrcholových pozemků, firmou Skimmer, ohledně výše a délky nájmu. Na pozemcích firmy Skimmer končí dráhy tří lyžařských vleků, které byly vybudovány už před rokem 1989. Lyžovat se na nich nedá, protože firma na ně navezla balíky slámy a betonové skruže.

Areál se obrátil na Městský úřad v Duchcově, který rozhodl o odblokování sjezdovek. Právní zástupce Skimmeru se však proti tomuto rozhodnutí odvolal ke krajskému úřadu. Před dvěma týdny navíc dráhy dvou vleků začaly blokovat přistavené traktory.