Když už se zdálo, že bude nutné Sáru utratit, zachránili jste ji vy, čtenáři Deníku. Díky dárcům mohla podstoupit náročné operace, bez kterých by nepřežila.
Od té poslední nyní uplynuly dva měsíce. Sára má po víc než půl roce trápení a bolestivých zákroků nového páníčka i domov a daří se jí skvěle. Všichni fence přejí, aby to nejhorší v životě už měla za sebou. „Dřív se lidí bála. Dlouho vrčela i na mé blízké. Teď už je v tomto ohledu klidnější. Jinak je to energický pes, co si moc rád hraje," říká o svém novém přírůstku do rodiny Tomáš Vavruška.

Pejska se ujal v prosinci a Sára si na nový domov prý brzy zvykla. „Má výběh na zahradu, vypadá spokojeně," myslí si Vavruška.

S tím souhlasí i Marek Káninský, ošetřující veterinář, který tehdy neváhal pejskovi pomoci. Právě jeho společně s třebenickým strážníkem Tomášem Rotbauerem napadlo po nalezení zraněné fenky oslovit Litoměřický deník a založit sbírku. O zbytek už se postarali čtenáři.

„Vybrali mezi sebou celkem 64 tisíc korun, které Sáře zachránily život. Po operaci kolene jsme zjistili, že má fenka ještě dysplazii kyčelních kloubů, proto musela nakonec podstoupit zákroky tři," vysvětlil veterinář Káninský.

Protože lidé mezi sebou však vybrali víc peněz, než bylo původně třeba, vedle operací kolenou mohli i operaci kyčle zaplatit Sáry ošetřovatelé z peněz dárců.
Kříženka rotvajlera se nyní už dva měsíce rehabilituje. „Už chodí moc dobře, jen musí ještě zesílit. Půl roku rok potrvá, než si vše sedne, jak má," hodnotí úspěšnou léčbu Káninský. Víc než sto padesát z vás, kteří se Sáře rozhodli pomoct, si tak může být jistých, že fence doslova vrátilo život.

Příběh Sáry od začátkuJak to bylo? Štěstí v neštěstí měla tehdy desetiměsíční fenka Sára. Kříženku pravděpodobně někdo vyhodil z auta. Utrpěla vážné zranění, zmatená pobíhala po rušné silnici u Třebenic. Tam si jí všiml projíždějící Tomáš Vavruška a spolu s kamarádkou Jitkou Kostolníkovou fenku odvezli do útulku. Následně se dozvěděli, že má Sára přetržené křížové vazy a bez nákladné operace nebude moct žít. Rozhodli se fence pomoci, ale nikdo jim nechtěl vyjít vstříc. Svůj příběh řekli třebenickému strážníkovi, který je dovedl za místním veterinářem. Společně pak oslovili Litoměřický deník…