Elektřina vypadla v tunelu Panenská v noci. "Technik na místo dopoledne dorazil," uvedla dispečerka Národního dopravní informačního centra. Provoz byl krátce před půl jedenáctou obnoven.

Kamiony situaci zkomplikovaly

Silničáři zároveň od rána vyprošťovali v úseku před tunely několik nákladních aut, která uvízla v kopci. Práci jim však ztěžoval silný vítr.

Kamiony, které se snažily využít objízdnou trasu přes Nakléřov ve stoupání na Nakléřovský vrch rovněž uvázly, a silnici zcela zablokovaly. Od ranních hodin zde probíhá jejich vyprošťování. Silnice číslo 248 je uzavřená v obou směrech.

Řidiči mohli v neděli dopoledne využít při cestě do Německa silnici 13 po sjezdu z D8 přes Jílové a Děčín a poté přes Hřensko.

V celém Ústeckém kraji i nadále fouká silný vítr a tvoří se sněhové jazyky. Kvůli nim byla uzavřena silnice mezi Fojtovicemi a Komáří vížkou na Teplicku. Ta už je s opatrností sjízdná.

Kvůli sněhovým jazykům neprojedou řidiči ani úsek mezi Krásným Lesem a Adolfovem na Ústecku a silnici spojující Výsluní a Rusovou na Chomutovsku. Silničáři proto nabádají k opatrnosti.

"Na horách napadlo přes noc dost sněhu a vítr ho přenáší na cesty, všechnu techniku máme v terénu," řekl dispečer krajské správy a údržby silnic.

Na koleje spadl strom

Vítr komplikuje také železniční dopravu. Na železniční trati mezi Povrly a Děčínem se provoz v 8.30 zastavil kvůli spadlému stromu. Provoz po jedné koleji byl podle mluvčí Českých drah Radky Pistoriusové obnoven v 9.40.

Komplikace v souvislosti s počasím provází dopravu celý den.

"Vítr bude foukat v Ústeckém a Libereckém kraji až do večera, nemá sice tak velkou sílu, ale zvedá napadaný sníh," popsal ráno dispečer ústecké pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.