V nabídce budou knihy, starožitnosti, sklo, porcelán, použité domácí spotřebiče, gramofonové desky, drobný nábytek, umění, obrazy, zboží domácí výroby a sběratelské předměty, například historické pohlednice z regionu. Odborníci zdarma odhadnou hodnotu starožitností a starožitných knih a pochopitelně také sběratelských předmětů týkajících se létání. Trh se bude konat v přízemí, pro obchodníky tedy bude dobře přístupný.

Stánky se staví v době od 6.30 do 8.30 hodin a zapojit se může každý, kdo má co nabídnout. Zájemci se mohou hlásit na e-mailu troedelmarkt@sz-pinnwand.de. Poplatek činí 20 euro za třímetrový stánek.

Projížďky busem i polní kuchyně

V bezprostředním sousedství čeká návštěvníky velký prostor s občerstvením, který nabídne polní kuchyni, palačinky, zmrzlinu, čerstvé grilované pochoutky, točené pivo a mnoho dalšího. Kromě toho budou mít hosté příležitost podívat se během poutavých prohlídek do zákulisí letiště.

Po bezpečnostní kontrole a kontrole příručních zavazadel se cestující během projížďky autobusem po letištní ploše dozví vše důležité o odbavování letadel a historii jejich domovského letiště. Prohlídky se konají každou hodinu a lze se přihlásit předem na telefonu +49 351 881-3300 (pro tento den je připravena speciální cena: dospělí 5 euro, děti do 14 let 3 eura).

Během blešího trhu lze navštívit také trup legendárního letounu Baade B-152.

Mimořádná výstava o historii létání

Všechny cestovní kanceláře a obchody mezi nimi i nový letištní obchod „Gate 14" (otevřen 1. října) budou v Den sjednocení Německa otevřeny a budou mít připraveny atraktivní nabídky. Na odletové úrovni se navíc bude konat burza hraček, modelových železnic a letadel.

Na výše položené konferenční úrovni očekává návštěvníky mimořádná výstava „Als Fliegen noch ein Wagnis war" (Z dob, kdy si létání ještě žádalo odvahu). Tématem této výstavy je první městské letiště a přístaviště vzducholodí Dresden-Kaditz, které zahájilo provoz 26. října 1913.

Dokumentována je zde napínavá historie letiště a jeho civilní i vojenské využívání. Výstava se zaměřuje na propagátory motorových letů, stavitele letadel, letecké instruktory, letecké akrobaty a konstruktéry padáků, kteří působili v Drážďanech-Kaditzu.

Na výstavě bude přítomen Siegfried Reinhardt, autor stejnojmenné knihy, který bude také podepisovat exempláře svého díla.

Bleší trh na letišti Drážďany
Příjezd MHD
S-Bahn (rychlodráha), linka S2 z hlavního nádraží v Drážďanech Dresden-Hauptbahnhof a nádraží Dresden Neustadt na konečnou stanici „Dresden-Flughafen"
Tramvajová linka 7 do zastávky „Infineon Nord", dále autobusem 77 až na zastávku „Flughafen"
Autobusová linka 80, zastávka „Flughafen"

Dotazy a přihlášky na bleší trh
Jörg P. Korczynsky
tel: +49 351 48642443
e-mail: troedelmarkt@sz-pinnwand.de

Parkování na letišti
Návštěvníci blešího trhu v terminálu mohou využít kryté parkoviště na letišti, které nabízí dostatek parkovacích míst. Parkování v krytém parkovišti stojí v tento den paušálně tři eura. Parkovací lístky návštěvníci předloží na letištních informacích (příletová úroveň) nebo dozoru na parkovišti a obdrží příslušnou slevu.

Více na: www.letiste-drazdany.cz.