Nejtepleji z celé ČR bylo v Doksanech na Litoměřicku, a to 27,8°C. Jen o něco méně bylo v Kopistech na Mostecku (27,3°C) nebo Žatci (26,7°C). Letních 25 stupňů naměřili v Ústí nad Labem, České Lípě, Děčíně, Teplicích nebo Tušimicích na Chomutovsku. Relativně vysoké teploty panovaly i ve výše položených oblastech. Na Pustém zámku v Doupovských horách bylo 22°C, v Bedřichově v Jizerských horách 19°C a na Klínovci v Krušných horách 17°C.

close Dnešní teploty v České republice. V Doksanech, Kopistech i Žatci padly teplotní rekordy pro 6. dubna. info Zdroj: Český hydrometeorologický ústav zoom_in Dnešní teploty v České republice. V Doksanech, Kopistech i Žatci padly teplotní rekordy pro 6. dubna.

O něco tepleji má být i zítra, v neděli 7. dubna. Nezvykle vysoké teploty mají panovat na severozápadě Čech až do úterý, ve středu v příštím týdnu se má mírně ochladit. Teplo a sucho způsobily, že dřív než jindy začali vyjíždět k venkovním požárům hasiči. Dnes například hasili trávu u Řetenic na Teplicku, u Konětop na Lounsku hořela hrabanka v lese. V Malečově nedaleko Ústí nad Labem zase hasiči jeli k ohni na polním porostu o rozloze padesát metrů čtverečných.