Počátkem měsíce února vnikl do osobního vozidla zaparkovaného před jednou z lovosických mateřských školek. Po rozbití skleněné výplně okénka se zmocnil kabelky s osobními doklady, finanční hotovostí, mobilními telefony a dalšími věcmi.

Dále se počátkem března vloupal do bytu v Litoměřicích, odkud si odnesl výpočetní techniku a šperky nemalé hodnoty. Dalším činem Ústečana byla počátkem dubna krádež odložené kabelky v čekárně lovosického zdravotnického zařízení. V kabelce se kromě osobních věcí poškozeného nacházela také platební karta. Prostřednictvím karty se mu následně podařilo vyzvednout z bankomatu finanční prostředky.

Zanedlouho poté se kriminalistům podařilo na základě intenzivní práce Ústečana vypátrat a zadržet. Celková škoda přesahuje 200 tisíc korun. Ukázalo se, že dotyčný muž byl v posledních třech letech pro majetkovou trestnou činnost několikrát odsouzen a potrestán.

Obvinění pro trestné činy krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku si převzal na sklonku uplynulého týdne a nyní je vazebně stíhán. V případě soudem uznané viny mu hrozí až pětileté vězení.