Před soudem stanuli dva ze tří obžalovaných, Miroslav Daňo a Libor Mirga. Třetí obžalovaný, Petr Hricko, byl souzen jako uprchlý.

Litoměřický soud se kauzou z roku 2008 zabýval už potřetí. Původně poslal trojici mužů za krádež destiček v hodnotě 1,7 milionu korun na 4,5, čtyři a 3,5 roku do vězení. Krajský soud rozsudek zrušil. V roce 2013 je soud potrestal stejnými tresty jako dnes, ovšem za zatajení věci. I tento rozsudek soud zrušil a vrátil kauzu k novému projednání. Miroslava Daňa potrestal ročním vězení s podmíněným odkladem na tři roky, uprchlého Hricka deseti měsíci s odkladem na dva roky. Kde se Hricko nachází, není jasné. Soud na něj vydal Evropský zatýkací rozkaz.

"Nepodařilo se spolehlivě prokázat, že to byli obžalovaní, kteří destičky z Národního hřbitova odcizili. Jsem ale přesvědčen, že o nelegálním původu zboží věděli," řekl v závěrečné řeči státní zástupce Josef Zronek. Soud se k jeho názoru přiklonil. "Muselo být zřejmé, že věci pocházejí z pietního místa," řekl v odůvodnění rozsudku předseda senátu Jaroslav Svoboda. Daňo a Mirga řekli, že svého činu litují. "Je mi všechno líto a chtěl bych nahradit veškerou škodu, která tam byla," řekl před soudem Mirga, který jako jediný dostal nepodmíněný trest. Soud mu do něj započítal trest, který mu už v roce 2009 udělil okresní soud v Mostě.

Daňo, který byl na konci prosince na základě evropského zatykače zadržen ve Velké Británii a následně transportován do Česka, dnes žádal o propuštění z vazby. Soud jeho žádost zamítl mimo jiné proto, že rozsudek není pravomocný. Státní zástupce i advokát jednoho z obžalovaných si ponechali lhůtu pro případné odvolání.

Z terezínského hřbitova se v dubnu 2008 ztratilo 824 bronzových destiček se jmény obětí. Památník Terezín škodu vyčíslil na 1,7 milionu korun. Destičky skočily ve sběrně v Nehasicích na Lounsku. Obžalovaní za ně dostali 50 až 60.000 korun.
Celý hřbitov se Památníku Terezín podařilo opravit v dubnu 2009, bronzové destičky nahradil napodobeninami z umělé hmoty potažené bronzem. Hřbitov také střeží kamery a je osvětlený.