K vraždě starého muže ve věku okolo 80 let došlo v pátek v podvečer v rodinném domě v Tetčiněvsi u Úštěka. "Mohu potvrdit, že vyšetřujeme násilný čin. Nemohu ale zatím sdělit podrobnosti, neboť policisté na místě činu teprve zajišťují stopy," sdělila policejní mluvčí Alena Bartošová.

Podle informací od místních obyvatel  policie ještě večer zatkla mladého muže, který nedaleko místa tragédie bydlí. Mělo by se jednat o mladíka pocházejícího z obce, který byl závislý na drogách a alkoholu. Jeden ze sousedů, který sledoval situaci od začátku ze svého domu řekl, že s mladíkem byly neustálé problémy, často ho tady naháněla policie.

Mladíka měla policie zadržet ve vozidle nedaleko domu, kde k vraždě došlo. Policie tuto informaci s odkazem na probíhající vyšetřování nechtěla v pátek večer potvrdit.

Vyšetřovací tým byl na místě do pozdních nočních hodin a tělo nebohého starce odvezla pohřební služba až dlouho po půlnoci. Kriminalisté se podle našich informací vrátili na místo tragédie ještě v sobotu.

V letošním roce se jedná již o druhou vraždu. První se udála v polovině  ledna v Libochovicích, kde svůj život ukončil starší manželský pár vraždou a sebevraždou.

Téměř celou sobotu pracovali kriminalisté na místě vraždy. Hledala se v okolí vražebná zbraň, kterou údajně pachatel někde u domu pohodil. Mělo by se jednat buď o železnou tyč a nebo sekyru. Vyšetřovatel na místě, ale v sobotu odpoledne potvrdil, že už ty nejdůležitější důkazy mají policisté pohromadě. Na místě bylo také zajištěno vozidlo zavražděného, kde pachatel po činu seděl a kde ho zřejmě policisté také zadrželi.

Podle zdroje Deníku v neděli dopoledne proběhl výslech podezřelého. Následně jej policisté obvinili z vraždy.

Čin spáchal zvlášť surovým způsobem, za což mu hrozí až výjimečný trest od 20 do 30 let nebo doživotí. ČTK to řekla policejní mluvčí Alena Bartošová.
"Vyšetřovatel dal podnět k jeho vzetí do vazby," uvedla Bartošová. Dnešní pitva zavražděného podle ní potvrdila, že zemřel násilnou smrtí. "Ke způsobu usmrcení se zatím vyjadřovat nebudeme," dodala. Televize v sobotu uvedly, že mladík seniora umlátil tyčí nebo kladivem.

Podle informací Deníku by mělo jít o mladíka, který je závislý na drogách.

Podařilo se nám také kontaktovat příbuzné zadrženého, kteří bydlí několik desítek metrů od domu kde se vražda stala. "Ano bydlel tady, ale už tady nebydlí " tvrdila žena, která vykoukla z okna. Podle sousedů, ale problémový mladík v domě poslední dobou bydlel. Dokonce nám potvrdily, že před nějakou dobou zde surově zmlátil místního bezdomovce.