Obviněný Pavel Krok se přiznal k distribuci drog, jako spolupracující obviněný co věděl, řekl i na své spolupracovníky, a v určité míře připouští, že měl něco společného též se zbraněmi a municí.

Podle obžaloby v roce 2013 od neznámého muže výměnou za pervitin, který získal od spoluobviněného Vi Van Nhuonga, si opatřil 20 až 25 kusů granátů typu RG-4, pušku asi značky Bajkal, pistoli ráže 9 mm a puškohled.

Samopaly za drogy

Zda bude při soudním procesu plně prokázáno, že skutečně vyměnil zbraně a munici za pervitin, je otázkou probíhajícího soudního jednání.

Podle obžaloby v Ústí nad Labem údajně také získal za pervitin československý samopal vzor 61, označovaný jako Škorpion, a tři kusy zásobníků a nezjištěné množství nábojů ráže 7,65 mm.

Kromě toho policie přímo zajistila munici. Jednalo se celkem o 91 nábojů ráže 7,65 mm Browning. Také měl v Ústí nad Labem sehnat za pervitin starý samopal vz. 24/26 označovaný lidově jako Pumpička, s nejméně čtyřmi zásobníky a náboji.

Desítky gramů pervitinu za zbraně a střelivo měl obžalovaný podle obžaloby předat do úschovy Bohuslavu Matuškovi (1964) prověřovanému v jiné trestní věci.

Další stopy

Při domovních prohlídkách v bydlišti Pavla Kroka, v jeho autech a v garáži v Teplicích Řetenicích byly nalezeny náboje a zásobníky do samopalu vzor Škorpion.

Fotografie zbraní policie odhalila v mobilním telefonu spolupachatele Davida Kroka. Ale v přípravném řízení David Krok popřel, že by se účastnil nákupu zbraní. Pouze při jedné společné cestě s Pavlem Krokem v jeho autě prý viděl nějakou zbraň. Byla o něco delší než pistole, ale kratší než puška. (Tak lze charakterizovat samopal.)

Pokud měl Pavel Krok nakupovat třeba samopaly, David Krok byl skromnější, protože od jednoho narkomana čas od času za pervitin bral různé věci, třeba šest bodových žárovek.

Krajský soud projednává obžalobu na sedm osob, včetně Pavla Kroka. V rámci organizované skupiny měla skupina prodávat pervitin. Nejméně od října 2013 do března 2014 prý vyváželi drogu na Slovensko a do Belgie.

Hlavní postavou skupiny měl být Pavel Krok, jenž organizoval a finančně zajišťoval prodej drogy na území Ústeckého kraje i v zahraničí.

Proces pokračuje

Jednání soudu je naplánováno až do pátku 22. května. Podle předsedkyně trestního senátu Jany Kurešové potom bude proces odročen na červen.