Stejné koledy ve stejný čas, a to v 18 hodin, se rozezní na náměstích, v kostelích, v obchodních centrech, u vánočních stromů malých obcí, v mateřských školách, dětských centrech, v domovech seniorů. Přijďte i vy na jedno z míst, která spoluorganizátoři přihlásili!

Kde všude se bude zpívat na Litoměřicku a Podřipsku? Prohlédněte si vánoční koule Deníku v galerii.

Připojte se k jedinečné akci Čechů, kteří vynechat takovou událost nechtějí ani v zahraničí. Před katedrálou La Almudena tak s námi bude zpívat například i Česká škola v Madridu, krajani na vánočních trzích v Mnichově a hraničním přechodu Železná Ruda. Češi v Itálii se sejdou na Piazza Duomo v Miláně. Koledy nevynechají ani krajanské spolky v Athénách, norském Notoddenu, tureckém Istanbulu, holandském Utrechtu.

V křešickém Mariánském kostele bude zpívat místní dětský sbor. Tradičně se připojí nejen rodiče zpěváků, redakce, ale především místní obyvatelé. Již tradiční akce v Křešicích opět nabídne klidnou adventní atmosféru při svíčkách.

U vchodu kostela čekají na děti i dospělé občerstvení a zpěvníky koled.

Na akci můžete přispět i na záchranu nedalekého kostela v Záhořanech. Sbírka na opravu byla zahájena právě při loňské akci Česko zpívá koledy.

Tato akce však není zdaleka jediná. Koledy zazní na dalších 13 místech po celém regionu, například na Hamráčku v Kyškovicích, v litoměřickém dětském domově, na zdejším Mírovém náměstí, v terezínském domově seniorů, v lázeňském parku ve Mšeném lázních nebo na zámku Vrbičany.

Větší akcí bude zpívání v Lovosicích, kde se do akce nakonec zapojily všechny školy a mateřinky. Přidaly se i některé školy v okolí. Akce se tu uskuteční na náměstí a bude navazovat na příjezd vánočního kamionu Coca-Cola.

Naším partnerem akce je Český rozhlas Sever, který zpívání koled bude přenášet do celého regionu.

Přijďte si i vy zazpívat společně koledy, fotografie a své postřehy z této akce nám pošlete na litomericky@de nik.cz, rádi je uveřejníme v tištěném Litoměřickém deníku i na webu litomericky.denik.cz.