Ještě předtím na Nový rok vyrazili tři králové na památnou horu Říp, kde potěšili řadu kolemjdoucích. Jen tam se na dobročinné účely podařilo vybrat přes 10 tisíc korun. Celkem lidé do 70 kasiček na Roudnicku a Budyňsku přispěli rekordní částkou 172 153 korun.

„Tak vysoký výtěžek jsme nečekali. V minulém roce byl ve výši 137 031 korun. V duchu jsme si říkali, že by bylo pěkné pokořit hranici 150 tisíc, ale že se povede vybrat ještě víc, to nečekal ani největší optimista," přiznala Marcela Lysáčková z Farní charity.

Podle její ředitelky Zdenky Pětníkové se dětští králové setkávali většinou s pozitivními ohlasy. „Někde dostali i malé dárečky, jako sladkosti či ovoce. Spousta lidí na ně dokonce už čekala," sdělila s tím, že děti také chodí pravidelně potěšit obyvatele domovů pro seniory či pacienty LDN.

Sbírka by se ani letos neobešla bez řady dobrovolníků, kteří přiložili ruku k dílu. Koledníkům vytvářeli zázemí, oblékali je, rozváželi do obcí a nechyběli ani u čtvrtečního rozpečetění pokladniček.