VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na těchto stránkách najdete archivní články
Podřipského deníku. Aktuální zprávy z Podřipska
najdete nově na Litoměřickém nebo Mělnickém deníku.

Litoměřický deník Mělnický deník

FOTO: Tříkrálovým koledníkům žehnal Mons. Jan Baxant

Litoměřice, Podřipsko – Tříkrálová sbírka běží v regionu už na plné obrátky od 2. ledna. V pondělí koledníkům z Diecézní charity Litoměřice požehnal v kostele Všech svatých v Litoměřicích Mons. Jan Baxant, biskup litoměřický.

5.1.2015
SDÍLEJ:

Tříkráloví koledníci dostali požehnání od biskupa Jana Baxanta.Foto: Deník/Karel Pech

V přátelském duchu si nejprve s nimi za doprovodu varhan zazpíval známé koledy a pohovořil o jejich působení v roli tří králů. Nakonec jim a posléze i křídám, kterými koledníci označí domovy dárců, požehnal.

Biskup si s nimi vyprávěl o radosti, lásce a štěstí, kterých se však nedostává každému.  „Koledou budete nejen shromažďovat prostředky potřebné těm, kteří jsou v jakékoliv nouzi. Požehnal jsem vám a vy nyní budete přenášet stejné požehnání do domácností a s ním přenášet radost a přát hodně lásky a štěstí, kterých se bohužel každému nedostává. Nezapomeňte za každý dar poděkovat," uvedl Mons. Jan Baxant.

V celé České republice se do Tříkrálové sbírky zapojí přes 50 tisíc dobrovolníků a koledníků. V litoměřické diecézi je zapečetěno 800 pokladniček a do sbírky by se mělo zapojit na   2 400 koledníků a dobrovolníků.

„Za Diecézní charitu Litoměřice máme zapečetěno 118 pokladniček, z toho s 85 bude koledovat 150 koledníků na Litoměřicku. Jsem přesvědčena, že lidé jsou každý rok solidárnější a myslí víc jeden na druhého. Věřím, že letos koledníci opět vykoledují rekordní sumu. Loni jsme měli 108 pokladniček, do kterých lidé vložili přes 288 tisíc korun," uvedla Veronika Vedejová, koordinátorka Tříkrálové sbírky Diecézní charity Litoměřice.

Kde a kdy můžete potkat koledníkyÚterý 6.1.2015 Litoměřice- Mírové náměstí, Libotenice, Julčín, Vědlice, Robeč, Tetčiněves, Rochov, Rašovice, Kalovice, Chodovlice
Středa 7.1.2015 České Kopisty, Ostré, Konojedy, Bílý Kostelec, Ličenice, Dubičná, Lukov, Brozany nad Ohří a okolí
Čtvrtek 8.1.2015 Dolní Vysoké, Habřina, Třebušín, Zelený, Starý Týn, Držovice, Brusov, Bohušovice nad Ohří, Trnovany, Brozany nad Ohří a okolí
Pátek 9.1.2015 Podsedice, Ploskovice, Libochovany, Klapý, Brozany n. O. a okolí, Žalhostice
Sobota 10.1.2015 Mlékojedy, Počaply, Nučničky, Hrdly
Neděle 11.1.2015 Horní Řepčice, Chodouny, Lounky
Pondělí 12.1.2015 Jenčice,Terezín
Úterý 13.1.2015 Libochovice, Třebenice

Sbírka probíhá po celém Česku od 1. ledna a pokračuje až do 14. ledna. Koledníci Farní charity Litoměřice loni vykoledovali 47 tisíc a Farní charity Lovosice téměř 30 tisíc korun.

Farní charitě v Roudnici nad Labem se letos přihlásilo 42 koledníků. První trojice králů se představila už na Nový rok mezi turisty na vrcholu Řípu a zúčastnila se mše svaté v kapli sv. Jiří a Vojtěcha.  Část začala koledovat hned po požehnání v sobotu 3. ledna na Karlově náměstí, které provedl místní kněz farnosti Martin Brousil. Loni na Podřipsku bylo vykoledováno do 44 pokladniček téměř 118 tisíc korun.

Sbírku do kasiček obohatí i návštěvníci tradičních tříkrálových koncertů. Na jednom  z nich, v pátek  9. ledna od 18 hodin v kostele sv. Šimona a Judy ve Štětí, vystoupí litoměřický pěvecký sbor Páni kluci. 

Autor: Václav Sedlák

5.1.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 18. září 2018

Bikrosová dráha místo odpadků a zloděj, co se s okradeným hádá: videa dne

Videosouhrn 17. září 2018

Opilý narkoman na motockylu a požár v ostravském Albertu: zhlédněte videa dne

Bujaré veselí vesnice roku a deset let dřiny na ruině kostela: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 15. až 16. září 2018.

Standardní osobní rozvoj? Ne. Tohle jsou autentické příběhy, které vás posunou

Letos v září kromě povinné školní docházky odstartoval i neziskový projekt Škola průserů, který mění úhel pohledu na náročné životní situace. V pořadu se vystřídá hned několik známých a inspirujících osobností z různých odvětví. Ti všichni se s vámi podělí o nejnáročnější situace ze svých životů ale taky o to, jak se z nich dostali a co si z toho vzali dál do života.

Pochod za zdravé chlapy a zachráněný mlýn v obležení: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 14. září 2018.

Recept na zapékaný efedrin a zmlácení prodavačky pro pár cigaret: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 13. září 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT