VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na těchto stránkách najdete archivní články
Podřipského deníku. Aktuální zprávy z Podřipska
najdete nově na Litoměřickém nebo Mělnickém deníku.

Litoměřický deník Mělnický deník

FOTOGALERIE: Podřipská nemocnice má novou unikátní porodnici

Roudnice nad Labem – Včera proběhl v Podřipské nemocnici s poliklinikou slavnostní akt otevření zrekonstruovaného oddělení porodnice, gynekologie a neonatologie.

27.7.2016
SDÍLEJ:

Podřipská nemocnice má novou unikátní porodniciFoto: Deník/Karel Pech

Management k tomu pozval zástupce Ústeckého kraje, radnice, politiky a další hosty, kteří se podíleli na zhotovení díla nebo ho významně podpořili. Jak uvedl při zahájení ředitel nemocnice Tomáš Krajník, mnozí z nich stáli v listopadu 2013 před nemocnicí při stávce za její záchranu, nebo se podepsali na protestních arších, kde se sešlo na 14 tisíc jmen z celého regionu.

Postupná modernizace celé nemocnice je důkazem toho, že záchrana tohoto zařízení byl jediný správný krok. Investicí přes 20 milionů korun porodnice změnila svou podobu a díky novému vybavení se zařadila mezi nejmodernější v Čechách. Zcela unikátní je obložení operačních sálů pro porody císařským řezem a přípravny pacientek 40 metry čtverečními antibakteriálního skla, které pomáhá udržovat v místnostech sterilní prostředí. Gynekologicko-porodnický sál Podřipské nemocnice je první v ČR, který vybavila teplická sklárna AGC Flat Glass Czech tímto sklem, vyrobeným na bázi nanotechnologií.

Při rekonstrukci porodnice byl kladen hlavní důraz na rodinnou atmosféru, komfort pacientek a kvalitní moderní vybavení, které usnadní práci lékařů, sester a ostatního zdravotnického personálu. Roudnická porodnice, která za posledních 16 let přivedla na svět téměř 6 000 dětí, tedy zhruba polovinu obyvatel podřipské metropole.

Zrekonstruovaná porodnice má k dispozici 13 lůžek, tři nadstandardní pokoje vybavené klimatizací, vysoce kvalitním nábytkem a prostornou koupelnou. Porodnice nabízí tři porodní boxy s koupelnou, vybavené prvotřídní porodní postelí a také možnost využít vanu a další pomůcky k úlevě bolesti v první fázi porodní i během celého porodu.

Na porodní boxy navazuje nadstandardně vybavená neonatologie, včetně místnosti pro resuscitaci novorozenců. Součástí oddělení je stanice pro fyziologické novorozence, kteří vyžadují určitý druh speciální poporodní péče, a stanice intermediální péče, jež poskytuje neonatální intenzívní péči nižšího stupně.

Oddělení gynekologie je nově rozděleno do dvou pater, v přízemí se nachází oddělení jednodenní gynekologie, které se bude zabývat ambulantními výkony, umožňující zákrok v rámci jednoho dne. Ve druhém patře se nachází pooperační a vícedenní gynekologie.

„V loňském roce jsme překročili hranici 400 porodů. Je to o individuálním přístupu a o pověsti oddělení a tím navazující dobré zkušenosti pacientek. Můj osobní limit pro udržení rodinné a přátelské atmosféry je někde na hranici 650 porodů. Pokud by zájem stoupal jako nadále, nechceme dělat kompromisy v kvalitě, kterou nabízíme, proto bychom museli omezit počet akceptovaných rodiček. Například formou registrace v nižších týdnech těhotenství s tím, že by místní rodičky měly vždy přednost," uvedl primář gynekologicko– porodnického oddělení Jan Havlík, který do nemocnice nastoupil před třemi roky a prosazoval právě zásadu porodnice rodinného typu.

„Při výběru porodnice pro mě byla naprosto zásadní důvěra a sympatie k lékařům. Můj porodník, primář Havlík, pracoval 35 let v zahraničí a na jeho přístupu je to znát. Komunikace s ním je perfektní. Líbí se mi rodinná atmosféra nemocnice, oceňuji individuální přístup a možnost diskuze při tak zásadním životním momentu, jakým přivedení prvního potomka na svět bezesporu je," vysvětlila Markéta Plechačová, zpěvačka Verony, která se rozhodla přivést na svět potomka právě v roudnické porodnici a stala se i její patronkou.

Primář Havlík nám prozradil, že k jejímu porodu má dojít na podzim a zpěvačka odmítla možnost předem znát pohlaví svého dítěte.

Autor: Václav Sedlák

27.7.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 22.–23. září 2018

Plavání s policejními želízky a vrhání slaměného balíku v sukni: videa víkendu

Videosouhrn 19.–21. září 2018

Požár kulturního stánku a co všechno chybí Praze: prohlédněte si videa dne

Bikrosová dráha místo odpadků a zloděj, co se s okradeným hádá: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 18. září 2018.

Opilý narkoman na motockylu a požár v ostravském Albertu: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 17. září 2018.

Bujaré veselí vesnice roku a deset let dřiny na ruině kostela: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 15. až 16. září 2018.

Standardní osobní rozvoj? Ne. Tohle jsou autentické příběhy, které vás posunou

Letos v září kromě povinné školní docházky odstartoval i neziskový projekt Škola průserů, který mění úhel pohledu na náročné životní situace. V pořadu se vystřídá hned několik známých a inspirujících osobností z různých odvětví. Ti všichni se s vámi podělí o nejnáročnější situace ze svých životů ale taky o to, jak se z nich dostali a co si z toho vzali dál do života.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT