VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na těchto stránkách najdete archivní články
Podřipského deníku. Aktuální zprávy z Podřipska
najdete nově na Litoměřickém nebo Mělnickém deníku.

Litoměřický deník Mělnický deník

Kam na Podřipsku i jinde od 22. do 28. srpna

Podřipsko, Litoměřicko - Nejen kulturní tipy na týden.

22.8.2014
SDÍLEJ:

Bedňáci vloni koncertovalil na zahrádce hospůdky V Limbu v Litoměřicích. Na stejném místě proběhne i křest druhé desky, a to 23.8.2014.Foto: archiv Bedňáci

LITOMĚŘICE
Restaurace V Limbu, Havlíčkova ulice - 23.8 od 18 hodin - Bedňáci. Kapela z čížkovického ústavu pokřtí své nové album Mürnyx Türnyx. Dále zahraje kapela Beruška a písničkář Petr Lüftner spolupracující se známým Xindlem X. Vstupné se neplatí. Více se dočtete ZDE!

Katedrála sv.Štěpána – V rámci Litoměřického varhanního léta vystoupí dne 27.8. od 19:00 hodin Petr Rajnoha a Stadlerovo klarinetové kvarteto.

Oblastní muzeum v Litoměřicích – LITOMĚŘICKO NA STARÝCH MAPÁCH
Výstavu s tímto názvem zahájilo litoměřické muzeum 7. 8. 2014. Představí výběr historických map od 16. do 20. století, na kterých je různým způsobem zachyceno Litoměřicko nebo jeho části. Návštěvníci se budu moci seznámit například s podobou nejstarší české mapy Čech, porovnat současnou podobu města s podobu v době barokní na mapě zemského měřice Johanna Glockspergera nebo se toulat Českým středohořím v jeho zmenšené podobě. Výstavu doplní historicko-přírodovědné exkurze do Českého středohoří. Historické mapy a prostorové krajinné modely prezentované na výstavě pocházejí nejen ze sbírek litoměřického muzea, ale zapůjčily je též Státní oblastní archiv v Litoměřicích a Muzeum města Ústí nad Labem. Na výstavě se podílí rovněž Biskupství litoměřické. Výstava potrvá do 26.10.2014.

Oblastní muzeum v Litoměřicích pořádá v rámci doprovodného programu k výstavě Litoměřicko na starých mapách sobotní výlet na Lovoš. Akce proběhne 23. 8. 2014.Společně se vypravíme na dominantní vrch Českého středohoří a potom budeme dále pokračovat malebnou cestou Oparenským údolím do Malých Žernosek. Při celodenním výletu zbude i dostatek času na návštěvu vyhlídkové restaurace na vrcholu Lovoše nebo zříceniny hradu Oparno. Průvodci po historických i botanických zajímavostech budou Mgr. Daniela Linková – historička litoměřického muzea a Mgr. Karel Nepraš – botanik muzea. Sraz účastníků je v 8.35 h na železniční zastávce Lovosice město. Další informace naleznete na webových stránkách muzea www.muzeumlitomerice.cz.

Dům kultury – Atrium za DK – ROZPUSTILÉ LETNÍ ČTVRTKY – 28.8. od 17:00 hodin jste zváni na KOUZELNICKOU SHOW S RAYEM A TVAROVÁNÍ BALÓNKŮ.

GALERIE VE DVOŘE (Jezuitská ul.) – Vás zve na výstavu SPOLEČNÉ DÍLO SOUROZENCŮ EVA BRODSKÁ + JIŘÍ BRODSKÝ. Výstava potrvá do 23.8.2014. Otevřeno: Út – Pá 11 – 17 hodin, So – 10 – 13 hodin.

Kino MÁJ
22. – 23.8. Probíhá v kině FILMOVÝ FESTIVAL – více inf. Na www.fifeli.cz
24.8.             15:00 hodin – MIKULÁŠOVI PATÁLIE NA PRÁZDNINÁCH– komedie Fr
17:30 hodin – TŘI BRATŘI – rodinný film ČR
20:00 hodin – ŽELVY NINJA – dobr.komedie USA, Austrálie
25.8.             17:30 hodin – ŽELVY NINJA
20:00 hodin – HRÁČ – drama Litva, Lotyšsko
26.8.             17:30 hodin – ÚSVIT PLANETY OPIC – sci-fi USA
20:00 hodin – ZEJTRA NAPOŘÁD – drama ČR
27.8.             17:30 hodin – ZEJTRA NAPOŘÁD
20:00 hodin – DÍRA U HANUŠOVIC – komedie ČR
28.8.              17:30 hodin – SEX TAPE – drama USA
20:00 hodin – FAKJŮ PANE UČITEL – komedie Německo

ROUDNICE N.L.
Galerie moderního umění – V hlavním sále můžete do 14.9.2014 zhlédnout výstavu JAROSLAV PANUŠKA (z cyklu Počátky moderny).
Ve foyer ve stejné době probíhá výstava MÁNESŮV PRAPOR JEDNOTY ŘÍP V ROUDNICI (z cyklu Genius loci).

Husovo náměstí – Dne 23.8. si nenechte ujít  FARMÁŘSKÉ TRHY. Přijďte ochutnat a nakoupit kvalitní produkty autentické chuti a původu.

VĚDOMICE
Krytý plavecký bazén
Po – 16 – 21 hodin
Út – 16 – 21 hodin
St – 17 – 21 hodin
Čt – 16 – 21 hodin
Pá – 16 – 21 hodin
So – 13 – 20 hodin
Ne – 13 – 20 hodin

LOVOSICE
VALDŠTEJNSKÉ SLAVNOSTI - v neděli 24. srpna se v Lovosicích v lesoparku Osmička konají zase Valdštejnské slavnosti. Oslavy povýšení Lovosic na město se uskuteční už popáté, a to na počest pana Adama ml. z Valdštejna a pochopitelně i císaře Rudolfa II., který majestát o „pozdvihnutí na městečko" podepsal. Letos jsou slavnosti koncipovány opět jako rodinná slavnost, určitě se budou líbit dětem.

Dobové trhy a ukázky dávných řemesel budou na Osmičce k dispozici už dopoledne 24. srpna od 11 hodin. Pestrý program zahájí v 13:00 historická dělostřelecká skupina DARKNESS. Poté se uskuteční dětské soutěže a postupující děti budou pasovány na rytíře a zúčastní se i vodní bitvy. V programu se představí návštěvníkům šikovný kejklíř Thomas Lupino a vystoupí rovněž půvabná tanečnice Anjelina. Během odpoledne proběhne také Bitva o lovosickou tvrz.

Krytý plavecký bazén – je z technických důvodů uzavřen.

ŠTĚTÍ
Kino
22.8.           19:00 hodin – ŽELVY NINJA – akční USA
23.8.          19:00 hodin – ZEJTRA NAPOŘÁD – akční SR, ČR
24.8.          19:00 hodin – LETADLA 2: HASIČI A ZÁCHRANÁŘI – anim.USA
26.-27.8.    19:00 hodin – V OKU TORNÁDA – thriller USA
28.-29.8.    19:00 hodin – STRÁŽCI GALAXIE – akční film USA

TEREZÍN
Památník Terezín
Předsálí kina – Do 15.9. můžete shlédnout výtvarnou výstavu PETR VESELÝ – OBRAZY.

Do 30.9. bude probíhat výstava STAUFFENBERG A „OPERACE VALKÝRA". ATENTÁT Z 20.ČERVENCE 1944.

Výstavní prostory IV. Dvora Malé pevnosti (cela č.41) – Do 31.10.2014 probíhá výstava obrazů VLADIMÍRA SVOBODY.

Výstavní prostory IV. dvora Malé pevnosti (cela č.42) – "O OSUDU ČLOVĚKA SE ROZHODUJE PROUŽKEM PAPÍRU…"
TRANSPORTY ŽIDŮ Z GHETTA TEREZÍN DO OSVĚTIMI-BŘEZINKY NA PODZIM 1944
11. srpna – 31. října 2014. Setkání před ukončením výstavy se bude konat 30. října 2014 ve 14 hod.

TŘEBENICE
Kulturní komise pořádá v sobotu 23. 8. v Muzeu českého granátu oblíbený letní koncert z cyklu Kostely znějící. Letos se návštěvníkům představí se Zámecké saxofonové kvarteto, a to v případě hezkého počasí v překrásném přírodním amfiteátru zahrady muzea. O přestávce každého čeká – také již tradičně – sklenka šampaňského. V případě nepříznivého počasí se koncert uskuteční v budově Muzea českého granátu. Začátek koncert je v 17 hodin.
Zámecké saxofonové kvarteto vzniklo spojením zkušených hudebníků pohybujících se již mnoho let ve známých českých orchestrech. Pod vedením Josefa Žemličky vznikl velmi zajímavý projekt, který nabízí klasický i moderní repertoár saxofonového kvarteta. Členové: Josef Žemlička – tenorsaxofon, vedoucí souboru, Vladimír Valášek – soprán a altsaxofon, Michael Jermář – altsaxofon a Marek Buble – barytonsaxofon.

ÚŠTĚK
Galerie U brány – VÁCLAV  FIŠER – Plastiky, keramika, obrazy. Do 9.10.2014 můžete shlédnout to nejlepší z tvorby tohoto excelentního keramika a malíře.

Autor: Redakce

22.8.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Administrativa - Administrativa Asistent, asistentka100 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: požadujeme: spolehlivost, pracovitost, flexibilitu, bezúhonost, příjemné vystupování, - práce na PC (Excel, Word), výhodou znalost programu Pohoda , - nutné - řidičský průkaz skupina B, - praxe v oboru admistrativy je předností, znalost cizích jazyků (AJ nebo NJ) výhodou, Způsob prvního kontaktu zaměstnavatele: e-mailem.. Pracoviště: Gerhard horejsek a spol., s.r.o. - u terezínské křižovatky, terezín, U Terezínské křižovatky, č.p. č.e. 161, 412 01 Litoměřice 1. Informace: Gerhard Horejsek, .

2444 - Úředníci jinde neuvedení vedoucí provozu.22 000 Kč

Úředníci jinde neuvedení vedoucí provozu. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: Maturita, technické vzdělání, nebo dlouhodobá praxe na podobné pozici. Schopnost samostatně a zodpovědně vykonávat popsané úkoly. Zkušenosti s vedením lidí. Zručnost. Schopnost základních oprav v rámci domu. Znalost práce s Word a Excel. Připravenost řešit havarijní situace i mimo základní pracovní dobu. Trestní bezúhonnost. Příjemné jednání a vystupování. Vztah k lidem s nemocí. Souznění se základní myšlenkou hospice. Náplň práce: Vedoucí provozu v hospici řídí provozní úsek - kuchyň, údržba, úklid a prádelna. Zajišťuje provozně technické revize, periodické kontroly (výtahy, vzduchotechnika, požární signalizace, Lapol, žebříky, hromosvody, plynová zařízení, elektrické spotřebiče a další). Spolupracuje s pracovníkem BOZP a PO na periodických školeních a dalších úkonech s bezpečností provozu souvisejících. Spolupracuje úzce s ostatními pracovníky středního managementu (vedoucí lékař, vrchní sestra, ekonom) tak, aby základní činnost hospice fungovala hladce a bez rizik. Má na starost vozový park (STK, běžná údržba). Nakupuje materiál a přístroje pro svůj úsek, eviduje záruční listy, vyřizuje reklamace. Občas veze hospicového pacienta na nějaké vyšetření, nebo vyřízení záležitostí. Vykonává další činnosti potřebné pro hladký průběh chodu hospice., výběrové řízení. Určitá flexibilita pracovní doby, 5 týdnů dovolené, obědy za zaměstnaneckou cenu. Jak se přihlásit: motivační dopis + životopis emailem, v týdnu od 26.3. bude probíhat. Pracoviště: Hospic sv. štěpána, z.s., Rybářské náměstí, č.p. 662, 412 01 Litoměřice 1. Informace: Monika Marková, +420 416 733 185;604 118 985.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník20 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků skladník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: spolehlivost, pracovitost, flexibilita, zručnost, bezúhonnost, nutný řidičský průkaz skupiny B, řidičský průkaz na vysokozdvižný vozík, výhodou svářečské zkoušky, Skladník ve stavebninách - výdej stavebního materiálu, částečný úklid a údržba skladu, oprava palet, Způsob kontaktování zaměstnavatele: telefonicky nebo e-mailem.. Pracoviště: Gerhard horejsek a spol., s.r.o. - u terezínské křižovatky, terezín, U Terezínské křižovatky, č.p. č.e. 161, 412 01 Litoměřice 1. Informace: Radek Kauschitz, +420 602 405 023.

2465 - Pracovníci pro ruční mytí vozidel mytí aut.80 Kč

Pracovníci pro ruční mytí vozidel mytí aut. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 80.8 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: požadujeme: spolehlivost, pracovitost, flexibilitu, bezúhonost, nutný řidičský průkaz skupina B, Způsob kontaktování zaměstnavatele: pouze zaslání životopusů e-mailem.. Pracoviště: Gerhard horejsek a spol., s.r.o. - u terezínské křižovatky, terezín, U Terezínské křižovatky, č.p. č.e. 161, 412 01 Litoměřice 1. Informace: Aleš Bubla, .

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zlatá Ester Ledecká
10

Ledecká je olympijskou legendou. Získala druhé zlato, po lyžích i na snowboardu

Videosouhrn Deníku – pátek 23. února 2018

Znavený dvouletý dveřník, fet za volantem a soutěž střihačů vína: videa dne

AKTUALIZOVÁNO

Hokejisté v bitvě o finále padli s Ruskem. Zahrají si o olympijský bronz

/FOTOGALERIE/ Šance na medaili ještě žije, zlato z toho už ale nebude. Čeští hokejisté prohráli v semifinále olympijského turnaje s Ruskem 0:3 a budou tak bojovat o bronz. Ze strany národního týmu to nebyl špatný výkon, bohužel znovu vyhořel v koncovce. Svěřenci trenéra Josefa Jandače se v sobotu od 13:10 utkají s vítězem zápasu mezi Kanadou a senzací z Německa.

Opařené dítě, Štěpánkova nová role a marné skandování bělehradských: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 22. února 2018.

Bronzová Samková v Brně a 88letý násilník s paličkou na maso: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 21. února 2018.

Česko má další zlato. Vysloužil si ho v Koreji olympijský dům

/FOTOGALERIE/ Jedno zlato už česká výprava díky lyžařce a snowboardistce Ester Ledecké z Pchjongčchangu má. Česko se však dočkalo ještě dalšího prvenství. Tentokrát ovšem nikoli na sportovišti, ale mimo něj. Již tradičně v dějišti olympijských her otevírají své domy jednotlivé země. A výjimkou není ani Česká republika. Ta si za něj vysloužila od amerického listu The Boston Globe dokonce zlato.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT