Do Litoměřic opět přijedou Slováci

Litoměřice - „Svet okolo nás" je název výstavy slovenských fotografů z Topoĺčianek,kteří se představí v pátek 12.června v 16,30 na Hradě. Fotoklub FoTOP dnes patří k nejlepším na Slovensku a dosáhl významných ocenění nejen slovenských, ale i mezinárodních. Vzájemná výměna výstav mezi topoĺčianskými a litoměřickými fotografy se v posledních letech stala již pravidelnou tradicí. Výstavu organizuje skupina FotoporoT ve spolupráci s Centrem cestovního ruchu Litoměřice.

Varhanní léto zve již večer na 1. koncert

Litoměřice - Již dnes od 19 hodin se rozezní varhany v katedrále sv. Štěpána na Dómském náměstí v Litoměřicích. Tradiční hudební přehlídku Litoměřické varhanní léto zahájí varhanní virtuóz Pavel Svoboda a komorní soubor Barocco sempre giovane. Předvedou skladby od Bacha, Mozarta či Liszta. Vstupenky jsou v prodeji na pokladnách MKZ a na místě vždy 30 minut před koncertem.

Město podpoří hasiče

Hoštka - V části Malešov pracuje aktivní spolek Sboru dobrovolných hasičů. K dispozici má však jen starou malou zbrojnici, kde nelze pořádat schůzky, natož uložit automobil. Město se rozhodlo, že v obci pro potřeby hasičů zrekonstruuje nevyužívaný objekt a poskytne jim i pozemek, na kterém by mohli trénovat.

Černiv pořádá turnaj gard

Černiv - TJ Sokol Černiv pořádá v sobotu 4. července od 14 hodin druhý ročník turnaje v malé kopané (1 + 6), který je určen starým gardám (hráči nad 35 let). Informace pro zájemce na tel. číslech: Tomáš Chodura 777 619 761, Jiří Lubas 608 628 654.

Po „depešácích" budou ve Straškově „Roxette"

Straškov - Po loňské vydařené akci, kdy si pozvali Depeche Mode revival, se tým pořadatelů ze Straškova rozhodl navázat na úspěšný večer a na pátek 12. června přichystal další známé jméno. Od 20 hodin v prostoru místního koupaliště zahrají The RockSet. Kapela je hodnocena jako nejlepší tribute band švédských Roxette v Evropě. Předností skupiny je vynikající a věrná interpretace a spolu s hlasovou i vizuální podobností lídrů (Ondra Gorčík a Zuza Nová) navodí atmosféru koncertů švédské legendy (mj. hity Dangerous, Joyride, Look). Při následné after party se bude hrát hudba 80. let.

Našli zlodějku

Libochovice - Radovesickým policistům se podařilo objasnit v krátké době krádež bot, ke které došlo na konci měsíce května. Tehdy neznámý pachatel vnikl na Libochovicku v nočních hodinách do chodby bytového domu a přivlastnil si celkem 8 párů bot v hodnotě přesahující 6 tisíc korun. Na sklonku uplynulého týdne sdělili policisté podezření 27leté ženě, která se k činu doznala. Uvedla, že odcizenou obuv odvezla v nočních hodinách na bicyklu. Chtěla ji prodat, ale to se jí nepodařilo. Zajištěné boty budou předány zpět majitelům. Ženština nekradla poprvé a nyní jí pro trestný čin krádeže hrozí až tříleté vězení.

Memorial air show začne popoledni

Roudnice nad Labem - Pořadatelé letošního ročníku Memorial air show, které se uskuteční na roudnickém letišti 27. a 28. června (oba dny shodný program), už finišují se scénářem. Letový program by měl začít krátce po 12. hodině. Ve 12.20 proběhne vyhlášení nejlepšího leteckého sportovce ČR za rok 2014. Krátce nato už nad hlavami návštěvníků zaburácí motory Gripenů Armády ČR. Působivý program, kde se představí akrobaté, moderní i historické stroje, pak bude pokračovat celé odpoledne. Končí po 17. hodině.

První krádež u vody

Litoměřice - Stejně jako v předchozích letech policisté s příchodem teplého počasí zaznamenávají krádeže na koupalištích. Nejčastěji se lidem ztrácejí peněženky, mobilní telefony, kreditní karty a další cennosti, které většinou nechávají bez dozoru na svých dekách. První letošní oznámení tohoto druhu přijali v sobotu policisté z litoměřického koupaliště u řeky Labe. Poškozený ukryl svou peněženku pod ručník a na chvíli se vzdálil. Toho využil neznámý lapka, který se v nestřeženém okamžiku peněženky s finanční hotovostí a osobními doklady zmocnil. Ve věci již byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu.

Tepelné hospodářství hledá nového ředitele

Lovosice - Do 14. června je možné se hlásit do výběrového řízení na post ředitele Tepelného hospodářství města Lovosice. Vedením je nyní na dobu určitou pověřen Miloš Vodička.

Velikonoční soutěž již má své výherce

Libochovice - Nejvíce hlasů v soutěži o nejhezčí výrobek s velikonoční tematikou získala od návštěvníků jarní výstavy pořádané libochovickým zámkem Světlana Chudobová.