Hala litoměřické nemocnice zve tentokrát do dálek

Litoměřice - „Fotografie z mých cest" je název další fotografické výstavy, který je od 6. ledna k vidění v hale litoměřické nemocnice. Autorem snímků je předseda Fotoklubu Štětí Jiří Kejdana, který ve fotogalerii v nemocnici vystavoval již několikrát, naposledy v loňském roce. Jiří Kejdana tentokrát nabízí návštěvníkům obrázky ze svých cest po světě, které podnikl s partou fotografů v uplynulých deseti letech. „Navštívil jsem mnoho států na pěti kontinentech a na nich mnoho zajímavých destinací, ze kterých jsou tyto fotografie," zhodnotil krátce současnou výstavu autor.

Práce uzavřely silnici do Levous

Levousy - Až do neděle 18. ledna je kvůli stavebním pracím na nové kanalizaci v obou směrech uzavřená silnice s označením III/2396 mezi Křesínem a Levousy. Objízdná trasa pro řidiče vede přes obce Evaň a Stradonice. Na výstavbu kanalizace a čistírny odpadních vod se obci podařilo získat dotaci z Operačního programu životního prostředí. Zhotovitelem stavby v délce přes 6 kilometrů, která zajistí odvod splašků od jednotlivých nemovitostí v Křesíně i Levousích, je firma Eurovia. Hotovo má být nejpozději do října.

Začíná nová plesová sezona

Štětí - Po Litoměřicích má štětské kulturní středisko nejpestřejší plesovou sezónu, letos se jich na velkém sále uskuteční celkem 10. Tuto sobotu 17. ledna od 20 hodin ji zahajuje tradiční Společenský ples města Štětí. S hudebním doprovodem se představí Originál Havlovka, program, který komentuje Tomáš Mikulský, zpestří roudnický Taneční klub Rytmus a host Yveta Blanarovičová. V lednu proběhnou ve Štětí ještě dva myslivecké plesy, 23. ledna je pořadatelem MS Texal Radouň a 30. ledna MS Račice.

3x krimi z Roudnice

Ukradli vrata

Oznámení o krádeži kovových vrat přijali roudničtí policisté. Neznámý pachatel odcizil nezjištěným způsobem vstupní vrata do objektu jednoho zemědělského areálu na Roudnicku. Majitel objektu vyčíslil hodnotu vrat na více než 15 tisíc korun.

Z auta tekl benzin

Strážníci v Roudnici řešili vozidlo, které stálo v ulici K Zastávce a ze kterého unikal benzín. Hlídka přivolala hasiče, kteří provedli posyp sorbentem.

Neúspěšný zloděj

Kdo se pokoušel vniknout do obytného domu v centru Roudnice nad Labem, zjišťují nyní policisté z místního oddělení. Neznámý pachatel při pokusu vniknout do domu poškodil vstupní dveře a kliku. Jeho záměr se naštěstí nepodařil, ale svým jednáním způsobil škodu, která je vyčíslena na více než 5 tisíc korun.