Řidič přišel o nové boty

Lovosice - Přišel o nové boty. Oznámení o krádeži věcí z vozidla přijali lovosičtí policisté toto úterý. Podle informací Deníku dosud neznámý lapka vnikl nezjištěným způsobem do vozidla zaparkovaného u nákupního centra v Tovární ulici v Lovosicích. „Zatímco majitel vozidla nakupoval, neznámý lapka mu z auta odcizil tašku s novou sportovní obuví. Škoda přesahuje 1 tisíc korun. Po neznámém pachateli policisté pátrají," přiblížila mluvčí litoměřické policie Pavla Kofrová.

Na hokej s plyšákem

Litoměřice - V sobotu 17. ledna pořádá HC Stadion Litoměřice druhý ročník soutěžního klání pro děti z dětských domovů, kterého se zúčastní děti z Dětského domova Litoměřice, Dlažkovice, Dubá Deštná, Česká Kamenice, Ústí nad Labem Severní Terasa, Mašťov a Žatec. Přítomno bude téměř šedesát dětí, které využijí celý den k bruslení a změří své bruslařské dovednosti v rychlostním závodě na jedno kolo.

Kromě celodenního programu na ledové ploše bude součástí této akce také návštěva dětí na utkání Litoměřice Šumperk. I letos mohou fanoušci přinést na zápas plyšáky, které po vstřelení první domácí branky vhodí na ledovou plochu. Plyšáci pak poputují přímo k dětem, které budou přítomny na tomto zápase. Minulý rok přistálo na ledě 1327 plyšáků!

Rozloučí se tvořivou dílnou pro nejmenší

Litoměřice - Poslední tvořivou dílnu v souvislosti s výstavou Hračky ze staré půdy chystá na celou příští sobotu 24. ledna Oblastní muzeum v Litoměřicích. Inspirací pro nejmenší přitom bude hračka, která doprovází již několik generací dětí houpací koník. Tvoření je určeno pro ty, kteří již zvládnou základy stříhání, lepení a obkreslování.

Ve městech chystají taneční i pro dospělé

Litoměřicko - Už začátkem příštího týdne se dospělí, kteří mají zájem naučit se tančit, mohou zúčastnit zahajovacích lekcí zimních tanečních kurzů. Zatímco v Lovosicích kurz o deseti lekcích povede od pondělí 19. ledna Karel Zima s partnerkou, v Litoměřicích a v Roudnici se dospělých žáků od pondělí a úterý ujme Tomáš Mikulský. Předem je třeba odevzdat přihlášku.

Vybavení chaty odnosil od souseda k sobě

Roudnice nad Labem - Až tříleté vězení hrozí 22letému muži z Roudnicka, který se nezdráhal okrást souseda. Na podzim uplynulého roku mladík přechodně přebýval v rekreačním objektu jedné zahrádkářské kolonie v Roudnici nad Labem. Vnikl na částečně oplocený pozemek sousedního objektu a po rozbití okna zde stojící chaty si postupně odnosil, co se mu hodilo. Kromě stolů a židlí si přivlastnil také nádobí, zahradní gril, hračky a další zde uložené věci. Majitel sousední chaty se při návštěvě svého objektu nestačil divit. Obzvláště pak, když zahlédl část svých věcí na sousední zahradě. Počátkem tohoto roku si mladík převzal obvinění pro trestný čin krádeže a porušování domovní svobody. K činu se doznal a stíhán je na svobodě.

Klavírní recitál

Litoměřice - Komponovaný program obsahující Dvořákovu Humoresku, ragtimy S. Joplina, Bugatti step nebo nejslavnější klavírní sonátu „Měsíční svit", doplněný mluvenými vzpomínkami nejbližších přátel Jaroslava Ježka, F Chopina a Antonína Dvořáka je naplánovaný na 20. ledna od 19 hodin v litoměřickém Divadle K. H. Máchy.

Film Tři bratři bude v Kině Sokol

Roudnice nad Labem - V roudnickém kině Sokol se opět rozzáří promítací plátno. Diváci na něm uvidí českou pohádku Tři bratři. Promítání se uskuteční 18. ledna od 15 hodin. Projekci zajišťuje Kino na kolečkách, Pořádá KZM Roudnice a T.J. Sokol.