Přednáška Corrupt Tour v Roudnici

Roudnice nad Labem - Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem vás srdečně zve na ironickou přednášku „Korupční cestovka Corrupt Tour aneb vtip bez humoru". Tento 60minutový koncert pro dva řečníky, blondýnu a powerpoint se odehraje příští týden ve středu 20. ledna od 17 hodin.

Školáka našli velmi rychle

Litoměřice - Informaci o tom, že se ztratil osmiletý chlapec v ulicích Litoměřic, dostali před několika dny místní strážníci. Strážníci hned zapojili do pátrání kamerový systém. Operační chlapce během několika okamžiků našel. Nacházel se na Mírovém náměstí nedaleko knihovny. Na místo hned vyjela hlídka, která chlapce identifikovala a zdravého předala matce.

Opilec auto nezvládl. Do nemocnice ho vezl vrtulník

Terezín - Dopravní nehodu, ve které sehrál svou roli alkohol, řešili policisté v sobotu odpoledne na Terezínsku. Mladý řidič jedoucí osobním vozidlem po rovném úseku komunikace pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a dostal se do smyku. Po nárazu do betonového sloupku se vozidlo několikrát převrátilo přes střechu a zůstalo v přilehlém poli. U 21letého řidiče byla provedena dechová zkouška na alkohol s výsledkem 1,28 promile. Řidič byl letecky transportován s blíže nespecifikovaným zraněním do nemocnice. Škoda je zatím odhadnuta na 50 tisíc korun. Příčiny a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření.

Chystají osm velkých akcí

Úštěk - V centru města a u jezera Chmelař je letos naplánováno hned osm velkých akcí. Pátý masopust 13. února, 16. Velikonoce 26. března, 18. piráti na jezeře 15. a 16. července, 19. historický jarmark 13. srpna, 6. běh po úštěckých schodech v září, 35. běh kolem jezera Chmelař 1. října, 7. den českých řemesel 28. října, 16. advent 17. prosince.

Knihovna zve na dvě výstavy

Litoměřice - Hned na dvě vernisáže zve tento pátek 15. ledna Knihovna Karla Hynka Máchy v Litoměřicích. V galerii ve 2. patře v 18 hodin nejprve představí fotografie Tomáše Kravky z expedice do jižní Afriky. O hodinu později a o poschodí níže se v prostorách naučného oddělení uskuteční vernisáž výstavy komiksů Marka Rubce. Řeč bude i o komiksu Wanted Welzel, jehož scénář napsal Karel František Tománek.

Zahajují sezonu plesů

Štětí - Na parketu velkého sálu Kulturního střediska se letos uskuteční 11 plesů, z nich sedm pořádají místní spolky. Pouze jeden ples je maturitní, a to studentů z Mělníku, dva bály pořádají myslivci. Sezonu zahajuje v sobotu 16.1. od 20 hodin Společenský ples města, na kterém hraje Originál Havlovka, představí se taneční skupina Rytmus z Roudnice nad Labem a hostem je Vladimír Hron. Mezi originály patří 5. února Štětský reprezentační policejní ples a 12. března Radouňský babský bál.

Zloděj s kartou

Litoměřice - Policisté obvinili 21letého mladíka z Litoměřicka, který se po odcizení bezkontaktní platební karty vydal na nákupy. Během jednoho dne navštívil v Litoměřicích několik prodejen a ve více jak 10 případech za nakoupené zboží cizí kartou zaplatil. V dalších několika pokusech mu již byla transakce zamítnuta. Do prodejen se přepravoval autem, které sám řídil, přesto že má vysloven platný zákaz řízení.

Charita hledá sestry

Litoměřice - Farní charita Litoměřice přijme zdravotní sestry na hlavní pracovní poměr či brigádně do domova pro seniory. Nástup možný ihned. V případě zájmu volejte: 417 770 013 nebo 731 402 437. Životopis zasílejte na: vladimira.reinhartova@fchltm.cz.