Litoměřice: Spirituál kvintet
 pomůže hospici

Nadační fond Kalich Alexandra Vondry připravil další charitativní koncert, který se uskuteční v úterý 16. června od 18 hodin na Dómském náměstí. Celý výtěžek ze vstupného bude na závěr koncertu předán Hospici sv. Štěpána v Litoměřicích. Vystoupí skupina Spirituál kvintet.

Litoměřice: Desatero nyní ověřila anketa

Jasného vítěze má anketa o největší problém Litoměřic. Po veřejném fóru obyvatelé města i na webu dali najevo, že je trápí nákladní doprava v centru. Po radnici požadují, aby se po opravě Tyršova mostu začala zabývat jejím odkloněním. Na 2. příčce se umístil požadavek na obnovu dětských hřišť, na 3. pak vybudování venkovní tělocvičny. Následuje oprava tržnice, rozšíření aktivit pro rodiny, častější svoz tříděného odpadu, výstavba sportoviště u ZŠ Havlíčkova, zajištění psychiatrie, údržba zeleně či participativní rozpočet.

Budyně nad Ohří: Provizorní most funguje

Práce na rekonstrukci silničního mostu přes Ohře v Břežanech probíhají podle harmonogramu. Včera zhotovitel obdržel kolaudační rozhodnutí a dnes spustil do provozu přilehlý provizorní most. Ten poslouží jen pro osobní dopravu a vozy Integrovaného záchranného sboru, nákladní doprava má určenu objízdnou trasu. Přeprava je řízena semafory. Podle informací dozorujícího inženýra Jana Jaše nebude starý most bourán okamžitě, nejprve se provede zpevnění pilířů.

Litoměřice: Na Zahradu Čech se chystají 
Tři sestry

Zastavení na svém 2015 Radegast Tour má kapela Tři sestry také v Litoměřicích. Koncert je naplánovaný na 6. června na výstaviště Zahrada Čech. Areál bude otevřen od 16.30, program startuje v 18 hodin. Na akci zahrají také kapely E!E, Doctor P.P., MZH. Vstupenky jsou v nabídce sítě Ticketstream.

Krimi:

Nadýchal 2,35
Úštěk
– Hlídka úštěckých policistů kontrolovala v sobotu ve večerních hodinách podezřelého řidiče, který se pohyboval v motorovém vozidle po komunikacích na Úštěcku. Podezření policistů potvrdila dechová zkouška, která ukázala pozitivní hodnoty. Muž nadýchal nejprve 2,20 a poté 2,35 promile a s naměřenými hodnotami souhlasil. Poté již putoval na policejní stanici, kde si převzal sdělení podezření pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě soudem uznané viny mu hrozí až roční vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Vzal vrtačku
Polepy
– Oznámení o krádeži přijali policisté na sklonku uplynulého týdne z také Polepska. Zloděj využil příležitosti a v nestřeženém okamžiku si odnesl z otevřené garáže elektrickou vrtačku. Škoda je vyčíslena na 4 800 korun. Jednání pachatele policisté vyhodnotili jako trestný čin porušování domovní svobody.