Na Švestkovou dráhu vyjede „hektor"

Třebenicko – V souvislosti s plánovanou údržbou „singrovky" 820.113, která zajišťuje letošní provoz na Švestkové dráze, vyrazí místo ní o víkendu 21. a 22. května souprava tří osobních vozů Ce a služebního vozu z 20. let minulého století tažená historickou lokomotivou „hektor" z počátku 60. let. Vozy jsou vybavené dřevěnými lavicemi, služební vůz je řazen pro přepravu jízdních kol. Souprava bude na všech vlacích v sobotu i v neděli.

Staročeské máje

Siřejovice – Obec Siřejovice pořádá v sobotu 21. května na dětském hřišti STAROČESKÉ MÁJE. Zahájení oslav je ve 14 hodin u místního hostince Na Svobodě s tradičním průvodem obcí a položením věnce u pomníku padlých. V 15 hodin vystoupí mažoretky z Libochovic a následovat bude pokácení máje a vylosování výherce máje. Odpoledne zakončí volná zábava, k tanci a poslechu zahraje kapela Melodie Petra Vrány. Součástí oslav bude májová veselice od 20 hodin, kde k tanci a poslechu zahraje NEON – BAND pod taktovkou kapelníka pana Vlčka.

Kubelková a jazz

Litoměřice – Iva Kubelková se chystá vystoupit společně s uskupením JJIMBand, a to už ve čtvrtek 2. června od 20 hodin v Domě kultury v Litoměřicích. Zazní největší a nejznámější jazzové a swingové hity. Vstupenky jsou k mání v síti MKZ a stojí 250 korun.

Vystoupají na vrchol K2

Litoměřice – Zdolat druhý nejvyšší vrchol světa měřící přesně 8 611 metrů. To je cíl víkendové akce pořádané litoměřickým Lezeckým oddílem Brabenci. Přijďte v pátek 20. května horolezecký tým podpořit a staňte se členy expedice. Začátek události je v pátek v 18 hodin a její konec až po zdolání vrcholu. Připojit se k expedici je možné kdykoliv v průběhu výstupu. Dorazit tedy můžete už v pátek, o půlnoci nebo i v sobotu odpoledne. Akce se koná v areálu Slavoje za parkovištěm u koupaliště v Litoměřicích.

Přijedou Sklepáci

Litoměřice – Na pásmo skečů a scének divadla Sklep s jeho hlavními představiteli Davidem Vávrou, Milanem Šteindlerem, Tomášem Hanákem a dalšími zve Dům kultury Litoměřice. Představení se uskuteční v úterý 7. června od 19.30 hodin. Půjde o výběr toho nejlepšího. Vstupenky stojí podle cenového pásma 350 nebo 390 korun.

Pavel Lohonka slaví koncertem

Litoměřice – V rámci turné spojeného s oslavou 70. narozenin Pavla Lohonky tento interpret zavítá 24. května do litoměřického kulturního domu. Koncert začne v 19.30 hodin. Lohonka zazpívá spoustu svých známých folkových písní a uvede i nové hity z alba Cestující muž. Na koncertě s ním vystoupí další zajímaví hosté. Cena vstupenek v předprodeji činí 190 a v den akce 240 korun.

Akce v galerii zabaví až do večera

Roudnice n. L. – 8. ročník akce Galerijní den a noc se uskuteční už dnes v Roudnici nad Labem. V galerii začne v 10 a potrvá do 22 hodin. Letošní téma události, která opět proběhne v rámci Festivalu muzejních nocí pořádaného Asociací muzeí a galerií, zní Figura a figurka. Od 10 hodin jsou na programu výtvarné dílny, workshopy, animace. Od 11 hodin bude expozicí provádět klaunka Pepina. Její představení je plné humoru, kouzel, žonglování. Odpolední program ve 14 hodin zahájí soubor bicích nástrojů Marching ZUŠ (14 hodin). Následuje vystoupení Jana Horáka (14.30), tanečního souboru Somnakune Čerhaja (15), Exkurs do historie stolních her (16), koncerty kapel Edera (17), Louty (18.30), Blueroom (20) a ohňová show (21.30).