Kulturní středisko Lovoš zve na plesy. První je myslivecký

Lovosice - První letošní ples v Lovosicích bude Myslivecký ples. Pořádá ho Myslivecké sdružení Lovoš v pátek 23. ledna v sále Kulturního střediska Lovoš. K tanci i poslechu hraje oblíbená kapela Vitamín. „Přijďte se pobavit, bude i bohatá zvěřinová tombola jako obvykle," lákají na tradiční Myslivecký ples pořadatelé. Bude určitě skvělá atmosféra jako vždy.

Hned za týden 30. ledna se koná v Kulturním středisku Lovoš od 20 hodin Rybářský ples. „Těšit se můžete na bohatou tombolu a kapelu Duo kanistr," zvou na ples organizátoři. Vstupenky lze zakoupit od 1.1.2015 každou sobotu v rybářských chatkách (areál Osmička) od 9 do 12 hodin nebo po tel. domluvě 773 001 540.


Kolomý povypráví o Dakaru

Roudnice nad Labem - Účastník letošní Rally Dakar Martin Kolomý z roudnické stáje Buggyra dojel do cílového Buenos Aires na sedmém místě. Na vyprávění, historky a zajímavosti nejen z dakarského konvoje se Roudničané mohou těšit v pondělí 26. ledna. V kulturním domě Říp totiž od 19 hodin proběhne pořad Dakar ze zákulisí. Hostem reportéra a několikanásobného účastníka rallye Jana Říhy bude nejenom pilot Martin Kolomý, ale také mistr Evropy v závodech tahačů David Vršecký, který si Dakar také vyzkoušel.

Vstupenky za 60 a 30 korun jsou k zakoupení v informačním centru města nebo v Městské knihovně Ervína Špindlera v Roudnici nad Labem a na místě. Návštěvníci se mohou těšit také na prohlídku závodního okruhového speciálu Buggyra, který bude přistaven přímo před kulturním domem Říp.


Chodouny mají vyrovnaný rozpočet

Chodouny - Lounky - Polabská obec nastartovala letošní hospodaření s vyrovnaným rozpočtem ve výši 9,606 milionu korun. V něm se počítá se spoluúčastí na nejnákladnější projekt budování chodníku podél průjezdové komunikace v Chodounech, na který obec požádala o dotaci u Státního fondu dopravní infrastruktury. Zastupitelstvo schválilo pro místní základní a mateřskou školu provozní dotaci na rok 2015 ve výši 540 tisíc korun. Mimo to vyjádřilo tradiční solidaritu s několika sdruženími a institucemi, které jsou závislé na peněžních darech. Dotaci 50 tisíc obdrží TJ Lounky Chodouny, po deseti tisících Hospic sv. Štěpána v Litoměřicích, občanské sdružení Zvonice v Lounkách, Farnost Vetlá na opravu zvonice a kostela sv. Mikuláše v Lounkách. Finanční příspěvek putuje i pro Dětský domov v Litoměřicích a Jednotkám sborů dobrovolných hasičů ve Vrbici, Polepech a v Roudnici n. L.


Krimi:

LOVOSICE: Hledají nálezce

V minulých dnech ztratil muž peněženku v lovosické Terezínské ulici. Ihned po zjištění ztráty se poškozený snažil svou peněženku s finanční hotovostí a osobními doklady nalézt, ale marně. Pravděpodobně ho předběhl nepoctivý nálezce, který si peněženku neoprávněně ponechal. Po neznámém nálezci policisté pátrají pro podezření ze spáchání trestného činu.

ROUDNICE NAD LABEM: V obchodě chytili zloděje bez dokladů

Hlídku roudnických strážníků přivolali do jedné z prodejen v aleji 17. listopadu, kde došlo k zadržení 17letého mladíka z Roudnice nad Labem, který se zde dopustil krádeže zboží. „Vzhledem k tomu, že u sebe neměl žádný doklad totožnosti, byl k jejímu zjištění strážníky předveden na místní obvodní oddělení Policie ČR. Přestupek by poté vyřešen v blokovém řízení," uvedl Martin Müller, velitel roudnické městské policie.