Hledá se Podnikatel roku 2015

Roudnice nad Labem - Městský úřad opět vyhlásil anketu o titul Podnikatel roku 2015. Do konce roku můžou obyvatelé hlasovat online prostřednictvím webové stránky www.roudnicenl.cz nebo přímo vhozením anketního lístku do speciálního boxu v Informačním centru na Karlově náměstí. Hodnotit se budou čtyři kategorie nejlepší živnostník, obchod, restaurace a služby.

Budyně myslí na bezpečnost hlavně pro děti

Budyně nad Ohří - Jedním z kritických míst v bezpečnosti na komunikacích v Budyni nad Ohří dosud byla cesta žáků mezi zdejší základní školou, domovem či centrální autobusovou zastávkou. Trasu po ní absolvuje denně na 200 dětí. Městu se letos podařilo získat od Státního fondu dopravní infrastruktury téměř dva miliony korun na zhotovení dlážděného chodníku právě k této zastávce. Podle informací starosty Petra Medáčka se nakonec podařilo projekt rozšířit i pro vybudování tří přechodů pro chodce přes rušnou silnici 2. třídy ke zdravotnímu středisku. Budyňské děti obdržely od města ještě jeden dárek v podobě vybaveného veřejného hřiště v Okružní ulici.

LIBOCHOVICE: Opilec boural

V úterý v nočních hodinách došlo v Libochovicích k dopravní nehodě, při které sehrál svou roli také alkohol. Při projíždění prudké pravotočivé zatáčky 23letý řidič osobního vozidla pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a svým schopnostem a vyjel mimo komunikaci, kde narazil do dopravního značení. Následkem nárazu se vozidlo přetočilo na pravý bok. Ke zranění osob naštěstí nedošlo. Dechová zkouška na alkohol ukázala hodnotu 2,14 promile. Řidiči byl na místě zadržen řidičský průkaz.

LITOMĚŘICE: Odneslo to auto

Terčem útoku neznámého pachatele se stalo motorové vozidlo. Policisté z Litoměřic pátrají po totožnosti vandala, který v Jezuitské ulici poškodil zaparkované vozidlo. Nezjištěným předmětem vyryl rýhy na laku karoserie. Na opravu bude muset majitel vydat nejméně 15 tisíc korun. Skutek je vyšetřován jako trestný čin poškození cizí věci.

Litoměřičtí skončili šestí

Litoměřice - Na šestém místě skončili při 37. ročníku turnaje žákovských družstev v Teplicích mladí šachisté Slavoje Litoměřice. Osmá příčka patřila Klubu šachistů Štětí. Vítězem se stal výběr ŠK Aurora Praha.

Chaty na Roudnicku vykrádal narkoman

Podřipsko - V uplynulých dnech litoměřičtí kriminalisté obvinili 21letého muže z Roudnicka z trestných činů krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Za období měsíce října tohoto roku stihl obviněný násilným způsobem vniknout do více jak desítky rekreačních objektů na Roudnicku a způsobit škodu za bezmála 80 tisíc korun. Navštěvoval rekreační chaty, chalupy, ale také přístřešky a kolny v rekreačních oblastech. Jeho kořistí bylo různé nářadí, elektronika a vše, co se dalo zpeněžit. Jako uživatel drog peníze obratem investoval do nákupu nelegálních látek pro svou potřebu. Trestní stíhání obviněného je vedeno na svobodě a v případě soudem uznané viny mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

BUDYNĚ NAD OHŘÍ: Škola bude jak ze škatulky

Zdejší ZŠ se připravuje na příští rok, kdy se chystají oslavy 120 let od jejího postavení. Objekt byl v létě vybaven novou kotelnou a rozvody, má zateplenou střechu a v těchto dnech zhotovitel dokončuje zateplení fasády. Na tuto akci město získalo dotaci 10 milionů korun, tři miliony přiložilo ze svého rozpočtu.

ROUDNICE NAD LABEM: Ukradli Škodu Fabii

Počátkem tohoto týdne byl v roudnické Jarošově ulici odcizen zaparkovaný osobní vůz značky Škoda Fabia. Automobil zmizel před jedním domem, zřejmě v nočních hodinách. Způsobená škoda byla odhadnuta na 100 tisíc korun. Policisté ihned vyhlásili po vozidle celostátní pátrání, rovněž pátrají po zloději.

LOVOSICE: Zavinil nehodu a ujel

V sobotu 7. 11. 2015 krátce před 17. hodinou došlo k dopravní nehodě na přímém úseku komunikace I/15 vedoucí z Lovosic na Terezín. Dosud neznámý řidič předjížděl za snížené viditelnosti kolonu pomalu jedoucích zemědělských vozidel v době, kdy v protisměru přijížděla řidička s vozidlem značky Kia. Řidička se pravděpodobně v důsledku předjížděcího manévru neznámého řidiče dostala se svým vozidlem do smyku a narazila do jednoho ze zemědělských vozidel. Ke střetu s nezjištěným vozidlem nedošlo a toto bez zastavení odjelo ve směru jízdy k obci Terezín. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Příčiny a okolnosti dopravní kolize jsou předmětem dalšího šetření. „Žádáme případné svědky, kteří by mohli k uvedené nehodě uvést jakékoliv informace, aby se přihlásili na tel. linku 974 432 571 (v pracovní dny od 7.00 do 15.00 hod.) popř. na linku 158," uvádějí policisté.

ŠTĚTÍ: Hříšník za volantem

Běžná silniční kontrola ve Štětí odhalila řidiče, který neměl za volantem co dělat. Policisté zjistili, že 26letý řidič usedl za volant motorového vozidla, ač má vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Ještě téhož dne mu bylo sděleno podezření pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě soudem uznané viny podezřelému hrozí až dvouleté vězení.

ROUDNICE NAD LABEM: Koncert v Sokolu

Tělocvičná jednota Sokol Roudnice nad Labem zve na Vánoční koncert, který se uskuteční 12. prosince od 18 hodin v kině Sokol. Vystoupí Klárovo kvarteto spolu se sólisty opery Národního divadla. Předprodej vstupenek je na Tyršově stadionu v pondělí a ve středu od 8:00 do 16:00 a v prodejně Sazka na Špindlerově ulici.

LKÁŇ: Dotace na teplofikaci nebude

Zajímavý projekt teplofikace obce přebytkovým teplem z bioplynové stanice ZD Klapý se zdá být ztracený. V dohledné době k takové akci totiž nebude vypsána žádná dotační výzva. Vyplynulo to z nedávné návštěvy hejtmana Oldřicha Bubeníčka. Kraj může pomoci obyvatelům poskytnutím kotlíkových dotací.