Hlas pro dětské hřiště

Litoměřice - Až do 8. března je možné prostřednictvím internetu hlasovat pro výstavbu Rákosníčkova hřiště poblíž prodejny Lidl ve vašem městě. V kategorii měst od 10 do 25 tisíc obyvatel si zatím nejlépe vedou právě Litoměřice. S počtem 14 966 hlasů jsou těsně před Mělníkem a Klatovy. Podle výsledků hlasování veřejnosti bude vybráno místo, kde Rákosníčkovo hřiště ještě v letošním roce vyroste. Pokud se Litoměřicím podaří udržet v čele tabulky, stane se tak v Kamýcké ulici. Hlasovat je možné na webu www.lidl-rakosnickova-hriste.cz, a to každý den.

Zdarma na Ples patriotů

Litoměřice, Ústí nad Labem – Chcete vyrazit na Ples severočeských patriotů, který se uskuteční 28. února v Ústí nad Labem? Můžete díky speciální akci, kterou připravil Litoměřický deník. Dvě vstupenky můžete získat zdarma k půlročnímu předplatnému. Pokud máte zájem, ozvěte se na petra.hrabetova@denik.cz, nebo 724482857. Akci moderuje herec a režisér Jiří Mádl. Hlavním hostel je Ondřej Havelka a jeho Melody Makers, dále vystoupí Dalibor Janda, Dara Rolins, Peter Nagy, Vašo Patejdl a další. Cena jedné vstupenky je 700 korun.

Vlak nepojede

Lovosice - Podle informací Správy železniční dopravní cesty čeká na cestující, kteří pojedou v první polovině března vlakem na trati 114 z Lovosic, výluka. Ve dnech 2. a 3. března vždy v době od 7.30 do 12.30 hodin bude uzavřena traťová kolej v úseku Libochovice Koštice nad Ohří a zpět. Ve dnech 4., 5., 6, 9. a 10. března vždy od 7.50 do 13.00 hodin se uzavře traťová kolej v úseku Čížkovice Libochovice a zpět. V době výluky bude na těchto trasách zajištěna náhradní autobusová doprava.

Připravují burzu knih

Roudnice n. L. - Tradiční akci Březen měsíc čtenářů ve zdejší knihovně Ervína Špindlera provází knižní burza. Při ní jsou veřejnosti nabízeny za symbolický poplatek pěti korun vyřazené knihy a časopisy, o které není mezi čtenáři zájem. Podle vedoucí knihovny Lenky Ječné se v nabídce objeví i darované knihy, které nenašly místo v knižním fondu knihovny.Burza se připravuje na 9. až 11. března vždy od 8 do 18 hodin. Získané peníze poslouží knihovně k nákupu nových knih.

Ukážou radnici

Třebenice - Už za necelé tři týdny bude mít veřejnost šanci poprvé se seznámit s prostory nové třebenické radnice. Rekonstrukce stále 30 milionů korun, slavnostní otevření je naplánované na čtvrtek 12. března. Dveře zrekonstruovaného objektu se v ten den otevřou přesně v 16 hodin, o půl hodiny později začne v upraveném sále kulturní program. Vystoupí sbor lovosické ZUŠky Happy Voices, Třebenická sluníčka či Dračí dechovka. Po víkendu se třebenický úřad od 17. března na tři dny znovu uzavře kvůli stěhování. V nové budově a v platných úředních hodinách bude nadobro fungovat od pondělí 23. března.

Turisté vyrážejí každou středu

Litoměřice - Klub českých turistů Litoměřice se před veřejností prezentoval už 50. novoročním výstupem na Radobýl, ale novou sezonu zahajuje až 4. března. Tradiční středeční první jarní sedmikilometrový výlet směřuje na Erbenovu vyhlídku a Bertino údolí u Ústí nad Labem. Zájemci odjedou v 7.59 hodin z litoměřického horní nádraží, trasa bude dlouhá 7 km. Turistické výlety pokračují každou středu po celý rok. Podrobnosti uveřejňuje klub na svých stránkách www.turisti ka-it.webnode.cz

Památník byl lákat

Terezín - Už počtvrté se prezentoval na veletrhu Holiday World Památník Terezín. Mezi vystavenými materiály byly u ve stánku k nahlédnutí i prodeji dvě nové publikace. První má název Vykonavatelé zločinů, represivní aparát SS v Terezíně a Litoměřicích 1940 1945, což je průvodce stálou expozicí, kterou Památník otevřel v loňském roce. Úplně nová je kniha S jasným cílem a plnou silou od historiků Kaňáka, Krčmáře a Weiskebra, popisující nasazení německých policejních složek při rozbití Československa v letech 1938 až 1939.

Podvedena na síti

Libochovice - Trpkou zkušenost s prodejem dětského kočárku prostřednictvím internetové inzerce zažila žena z Libochovicka. O nabízený kočárek projevila zájem osoba ze zahraničí. Následně přišla poškozené elektronickou poštou zpráva, že peníze za zboží jsou již připraveny, ale pro jejich uvolnění musí nejprve zaplatit dopravu a manipulační poplatek. Po odeslání peněz na neznámý účet poškozená zjistila, že se pravděpodobně jedná o podvodné jednání, neboť zájemce s ní již nekomunikoval a žádné peníze za zboží jí neposlal. Žena přišla o 5 tisíc korun.

Našel tři granáty

Travčice - Na linku 158 policisté o víkendu přijali oznámení o podezřelém nálezu. Volající uvedl, že na polnostech u obce Travčice nalezl munici. Přivolaný pyrotechnik na místě určil, že se jedná o tři dělostřelecké granáty z období 2. sv. války. Munici zajistil a odvezl k likvidaci. V souvislosti s nálezem nedošlo k ohrožení života, zdraví nebo majetku.