Masopustní vlak sveze do Třebenic

Třebenice - Zvláštní vlaky s doprovodným programem vyrazí v sobotu 13. února na Švestkovou dráhu. Stane se tak u příležitosti oslavy masopustu v Třebenicích. Souprava vyrazí ve 13.32 hodin z Lovosic, do stanice Třebenice-město má dorazit ve 13.49. Zatímco ve vlaku cestující pobaví maškary a harmonikář, na třebenickém nádraží bude přichystána kapela Dračí dechovka a svařené víno. Odtud se pak průvod vydá městem na Paříkovo náměstí, kde bude připravené občerstvení a divadlo pro děti. Rezervaci míst a předprodej jízdenek zajišťuje infocentrum v Třebenicích a webová stránka www.svestkovadraha.cz.

Za vysvědčení Maškarní ples na ledě

Lovosice - Pro všechny děti připravil na pololetní prázdniny, tedy na pátek 29. ledna, Dům dětí a mládeže Elko ve spolupráci s Asociací sportovních klubů Lovosice akci nazvanou Maškarní ples na ledě. Uskuteční se od 10 do 11.30 hodin. Na programu budou soutěže se sladkými odměnami, soutěž o nejlepší masku i volné bruslení. Zimní stadion v Lovosicích je jinak pro veřejné bruslení otevřený každou sobotu a neděli od 13 do 15 hodin. Za vstup dospělí platí 50 korun, děti polovinu, doprovod 10 korun. Broušení bruslí zajišťuje Vladimír Broul na adrese Tovární 2.

Ochranu potřebují tři místa

Štětí - Poslední dvě povodně zasáhly místní části Počeplice a Hněvice a pohrozily i samotnému městu. V současné době má investor Povodí Labe v přípravě projekt pro řešení ochrany města a na Ministerstvu zemědělství k vyjádření žádost o dotaci ochrany města Štětí. Zpracovává se územní řízení pro protipovodňová opatření Počeplic a studie ochrany Hněvic. Přestože škody při těchto posledních povodních dosáhly na majetku v obou obcích téměř 30 milionů korun a náklady protipovodňových opatření jen v Počeplicích se odhadují na dvojnásobek, město žádost na Ministerstvo zemědělství stejně podá.

Finále přípravek rozhodly penalty

Vědomice - Vítězem turnaje mladších přípravek O pohár předsedy Okresního fotbalového svazu Litoměřice se ve vědomické hale Pod lipou stalo Dynamo Podlusky, které ve finále porazilo SK / FK Slavoj Roudnice. Bezbrankový duel musely rozhodnout pokutové kopy. Třetí skončilo Štětí.

Stolní tenisté TTC se vyšvihli do čela

Litoměřice - Znovu byli stoprocentní. Stolní tenisté TTC Litoměřice vyhráli oba víkendové duely II. ligy. Na domácím stolech porazili TJ Sokol Bor Eissmann i Sokol Plzeň V. shodně 10:7 a v tabulce skupiny B se vyšvihli na první příčku.

Masopustní jarmark v klášteře

Roudnice n. L. - V úterý 9. 2. proběhne v Roudnici tradiční Roudnický masopust, který obohatí malý jarmark. Uskuteční se v areálu zdejšího kláštera. Přijďte si v rámci masopustního veselí popovídat u kamen, občerstvit se něčím dobrým a koupit si něco pro radost. Otevřeno bude od 14.00 do cca 18.30 hod. Jarmark organizují pořadatelky, které připravovaly jarmarky v KD Říp a baru Giraffe.