DOBŘÍŇ: Přispějí nadaci

Netradičně přivítají advent obyvatelé Dobříně. Na neděli od 15 hodin připravila obec do lokality Zátiší adventní slavnost s vánočním minijarmarkem, na kterém se budou prodávat rukodělné výrobky například z keramického kroužku či chráněné dílny. Výtěžek bude věnován Nadaci Dobrý anděl, jež pomáhá rodinám s těžce nemocným členem pravidelnými finančními dary. V přilehlé mateřské škole proběhne výstava andělů a na školní zahradě, která byla nedávno dokončena, den otevřených dveří.

TŘEBENICE: Adventní jarmark již v sobotu

Už v sobotu se od 14 hodin uskuteční Adventní jarmark na třebenickém Paříkově náměstí. Akce tradičně slibuje atmosféru adventu a přicházejících Vánoc. Na pódiu vystoupí ZŠ, MŠ Třebenice, DD Dlažkovice, žesťový kvintet Consonare a Třebenické ženy.

LITOMĚŘICE: Dětský domov bude nabízet výrobky dětí

Sedmadvacet dětských domovů z celé republiky se zapojilo do předvánoční akce nazvané Jarmarky s Albertem. Poslední listopadový víkend, přesněji v pátek 27. a v sobotu 28. listopadu se jeden uskuteční také u prodejny v Želetické ulici v Litoměřicích. V rámci projektu děti z Dětského domova Litoměřice nejprve absolvovaly školení Obchodníkem snadno a rychle. Poté týmy dětí obdržely finanční příspěvek na zakoupení surovin pro výrobu vánočních produktů. Ty nyní budou prodávat ve stáncích. Výtěžek poputuje přímo do dětského domova.

LITOMĚŘICE: Chystají Vánoční ples

Oslavit přicházející Vánoce tancem a s přáteli, odreagovat se od předvánočního shonu. Sváteční atmosféru doplněnou jedinečnými kulturními zážitky nabídne v pátek 18. prosince od 20 hodin litoměřický Vánoční ples v domě kultury. Provázet jím bude kapela Big Band Bonit, jako bonus jsou připravená dvě další vystoupení. „Zazpívat přijede David Kraus. Návštěvníkům se rovněž představí Long Vehicle Circus, skupina artistů na vysokých chůdách," prozradila ředitelka Městských kulturních zařízení v Litoměřicích Věra Kmoníčková. Vstupenky jsou k dostání v síti MKZ. Stojí 200 korun, pro taneční kurzisty jsou zlevněné na 120 korun.

ROUDNICE N. L.: Roudnice už má vánoční stromy

Od úterního dopoledne má Roudnice nad Labem svůj letošní vánoční strom, a to nejen v centru, ale i u místního domova důchodců. Strom na Karlově náměstí společně rozsvítíme již tuto neděli. Stromy byly v dnešních dopoledních hodinách pokáceny na území Roudnice nad Labem a Vědomic. Roudnické městské služby se taktéž postaraly o jejich převoz a upevnění. V následujících dnech proběhne jejich nazdobení tak, aby byly kompletně nachystány již tento týden. Na rozsvícení vánočního stromu v Roudnici nad Labem tradičně vystoupí Podřipský žesťový kvintet. Dále se můžete těšit na vánoční koncert Petra Kotvalda, kterého doprovodí roudnický pěvecký sbor Cvrčci a taneční skupina Trik.

BROZANY N. O.: Tigo si do Brozan pozvalo Union

V sobotu (28. 11.) se na UMT v Brozanech střetnou přední celky fotbalových soutěží starých gard z Litoměřicka (Tigo) a Berounska (Union Beroun). Středočeši mají ve svém kádru bývalé hráče KŽ Králův Dvůr a Lokomotivy Beroun. Utkání začíná v 15 hodin.

LITOMĚŘICKO: Včelaři potřebují novou krev

Podobně jako jiné zájmové spolky i základní organizace Českého svazu včelařů na Litoměřicku potřebují omladit. Například organizace ve Štětí má sice silnou základnu s 57 včelaři, kteří hospodaří se 700 včelstvy ve 24 katastrálních území, ale průměrný věk činí 57 roků. Další základní organizace ČSV pracují v Bechlíně, Budyni nad Ohří, Charvatcích, Libochovicích, Litoměřicích, Lovosicích, Třebenicích, Třebívlicích, Roudnici nad Labem, ve Velemíně a v Úštěku. Jedním z řešení věkové krize je spolupráce se školami nebo s Domy dětí a mládeže.

LITOMĚŘICE: Výstava v Oka-mžiku

Na výstavu prací 3. ročníku výtvarné soutěže pro maminky a děti z azylových domů na téma Čáry a kouzla zve litoměřický Oka-mžik. Vernisáž se uskuteční 1. 12. od 10 hodin.

LITOMĚŘICE: Maso v kočárku

Až dvouleté vězení hrozí 48letému muži, který odcizil v prodejně maso a masné výrobky za více než 5 tisíc korun. Maso schoval do kočárku. U pokladny ho zadrželi.