LOVOSICE: Lávka je uzavřena

Zástupci města Lovosice oznámili, že po mostní prohlídce (havarijní stav) je uzavřen provoz lávky u tenisu pro pěší dopravu. „Pochozí dřevěná konstrukce bude demontována a přístup na lávku fyzicky uzavřen. Toto opatření bude realizováno pracovníky TSmL neprodleně do doby opravy lávky v druhé polovině roku 2015. Jako náhradní trasu do lokality na pravém břehu vodního toku Modla lze využít stávající lávku u koupaliště a mosty v ulici Přívozní a U Sila," stojí na webu města.

ROUDNICE NAD LABEM: Galerie se připravuje na výročí. Je zavřená

Galerie moderního umění Roudnice nad Labem je od pondělí až do 13. června pro veřejnost zcela uzavřená. Probíhá v ní totiž příprava nové výstavy Schránka pro ducha / Výstava k 50. výročí otevření Galerie moderního umění. Vernisáž výstavy se bude konat mimořádně v sobotu 13. června od 16 hodin.

HAZMBURK: Divadlo na hradě

Divadelní soubor Balanc uvádí hru na motivy staré pověsti ve veršované úpravě Dity Veselé Lucie z Hazmburku v neděli 7. června od 14,00 hodin na hradě Hazmburk. „Krev vám bude prudce tepat, než vyšplháte k Hazmburku k věži, tam dozvíte se, oč tu vlastně běží… … a navíc vám 26 metrů vysoká bílá věž nabídne krásné výhledy na Středohoří."

ŠTĚTÍ: Bezpečnost a pořádek

Zdravé město Štětí a Místní agenda 21 připravily pro občany na 28. května do Kulturního střediska kulatý stůl zaměřený na bezpečnost a veřejný pořádek ve městě. Mezi hosty budou radní Ústeckého kraje Martin Klika, Policii ČR zastoupí Jiří Hrach, Městskou policii Zdeněk Cuchý a Štětské technické služby Jitka Vránová. Setkání moderuje Miroslav Andrt.

LITOMĚŘICE: Pokutu dostal také cyklista bez světla

V litoměřickém okrese proběhla v pátek 22. 5. dopravně bezpečnostní akce zaměřená na dodržování pravidel silničního provozu. Policisté zkontrolovali 42 vozidel a zjistili celkem 27 dopravních přestupků. Řidičům byly za tyto přestupky uloženy blokové pokuty ve výši 9 000 korun. K překročení nejvyšší povolené rychlosti došlo ve čtyřech případech, pět osob se za jízdy zapomnělo připoutat bezpečnostním pásem a šest řidičů drželo v ruce za jízdy hovorové zařízení. Pokutu zaplatil také jeden cyklista, který neměl za snížené viditelnosti stanovené osvětlení. V dalších případech se jednalo např. o chybějící potřebné doklady či jiné porušení zákona. Závažnějším jednáním jednoho z řidičů se bude dále zabývat příslušný úřad. V kontrolních akcích bude policie pokračovat i v dalších dnech.

LITOMĚŘICKO: Jedno těžké zranění

Dopravní policisté v litoměřickém okrese vyjížděli o tomto víkendu ke čtyřem dopravním nehodám, při nichž utrpěla jedna osoba zranění těžká a dvě osoby zranění lehčího charakteru. Celková škoda je odhadnuta na 120 tisíc korun. Hlavními příčinami nehod byla nepřiměřená rychlost. Dechové zkoušky na alkohol byly negativní.

ROUDNICE N. L.: Měsíc náborů na stadionu SK Roudnice

Fotbalová asociace České republiky ve spolupráci se Sportovním klubem Roudnice nad Labem pořádá dnes od 9:30 hodin na stadionu Pod lipou akci pro předškolní děti v rámci Měsíce náborů. Pro nejmenší je připravena řada stanovišť, kde budou pod vedením profesionálních trenérů i ligových hráčů dělat první fotbalové krůčky.

ČERNIV: Turnaj starých gard

TJ Sokol Černiv pořádá v sobotu 4. července od 14 hodin druhý ročník turnaje v malé kopané (1 + 6), který je určen starým gardám (hráči nad 35 let). Informace pro zájemce na tel. : Tomáš Chodura 777 619 761, Jiří Lubas 608 628 654.