Na Libochovice nepojedou vlaky

Libochovice - Cestující se musí připravit na začátku října na menší komplikace mezi Čížkovicemi a Libochovicemi. Správa železniční dopravní cesty uzavře nepřetržitě od středy 1. října do středy 8. října trať Louny Lovosice mezi stanicemi Čížkovice a Libochovice. Trať bude z důvodu výluky pro všechny vlaky zcela neprůjezdná. Z tohoto důvodu nahradí České dráhy všechny vlaky po dobu konání výluky v úseku Čížkovice Libochovice autobusy.


Řídil když neměl

Litoměřice - Z trestného činu se bude zodpovídat 42letý muž, který ve středu v noci řídil v Litoměřicích osobní automobil, ačkoliv má až do roku 2015 soudem vysloven zákaz řízení.


Vyhlásí soutěž o největší dýni

Vrbice - Pravidla jsou jednoduchá. O vítězi rozhodne váha a obvod. Komu se ve Vrbici letos podařilo vypěstovat úplně největší dýni? Výsledky soutěže se veřejnost dozví už v sobotu 27. září v 15 hodin na místním hřišti. První oceněný si odnese sud piva, druhý živé sele, třetí pak poukázku na nákup do obchodu ve Vetlé. „Na konci října pořádáme Halloween. Díky soutěži už nemusíme řešit, kde vzít dýně na dekoraci. Lidé v obci je teď pěstují hromadně," líčil starosta obce Vlastimil Mikl.


Dobrá zpráva pro pacienty

Roudnice nad Labem - Chirurgické oddělení Podřipské nemocnice v Roudnici nad Labem otevřelo tento týden tři zcela nové nadstandardní pokoje. Více se dočtete v zítřejším Deníku. Hlavním důvodem pro vybudování těchto moderně vybavených pokojů byla zvyšující se poptávka po hotelových službách v rámci hospitalizace na chirurgii. Více v sobotním Deníku.


Lékaři se sešli na sympoziu

Roudnice nad Labem - Podřipská nemocnice s poliklinikou uspořádala dvoudenní už 4. odborné sympozium. Setkání lékařů a zdravotních sester, které pořádá nemocnice už od roku 2005, proběhlo v prostorách Městské knihovny Ervína Špindlera a Hotelu svatý Vavřinec. Zúčastnilo se ho 146 lékařů a sester z oborů chirurgie, traumatologie a ortopedie, kteří si vyslechli na 60 přednášek. Podle primáře Jana Havlíka by se po úspěšném obnovení gynekologicko-porodnického oddělení mohlo jedno z následujících sympozií věnovat právě tomuto oboru.


Fotbalový nábor

Litoměřice - Měsíc září je z pohledu Ústeckého krajského fotbalového svazu měsícem náborů malých fotbalistů. Děti, které přijdou na nábor, obdrží trička, balónek, nebo náramek. Každá akce bude mít své patrony v podobě profesionálních prvoligových nebo druholigových fotbalistů. V regionu se koná náborová akce v pátek 26.9. od 16.30 18.30 hodin na stadionu FK Litoměřice. Další pak následuje 30. září ve stejný čas na hřišti ASK Lovosice.