Kradli proud

Libochovice – Od počátku prosince 2013 do letních měsíců 2014 odebírali neoprávněně elektrickou energii 57letý muž a 28letá žena z Libochovicka. U svého domu se nelegálně připojili na rozvodnou síť poté, co jim poškozená společnost přerušila dodávku elektrické energie. Způsobená škoda byla odhadnuta na 23 tisíc korun. Obvinění si převzali v těchto dnech. Pro trestný čin krádeže jim hrozí až dvouleté vězení.


Studenti navštívili nemocnici

Litoměřice – Dvě desítky studentů litoměřického gymnázia navštívily Městskou nemocnici v Litoměřicích. „Jde o studenty třetího ročníku gymnázia, kteří navštěvují biologický seminář. Většina z nich chce studovat některý ze zdravotnických oborů," vysvětlila Alena Kuldová ze Zdravého města, která návštěvy gymnazistů v nemocnici každoročně organizuje.

Studenty nejprve přivítali v zasedací místnosti na ředitelství nemocnice manažerka pro nelékařské zdravotnické obory Lenka Kalábová a manažer pro lékařské zdravotnické obory Jiří Štverák a popsali jim strukturu nemocnice a hlavní úskalí přípravy na zdravotnická povolání. Zároveň zodpověděli několik praktických dotazů přímo od studentů.

Poté následovala prohlídka vybraných pracovišť nemocnice. Gymnazisté si prohlédli vstup na centrální operační sály včetně překládacího zařízení pro pacienty, záložní operační sály, laboratoře, oddělení radiologie a zobrazovacích metod a nakonec navštívili také porodní sál. Všude se jim věnovali vedoucí pracovníci, kteří je nejen provedli, ale podrobně popsali svou práci.


Výstava v Galerii Ve dvoře

Litoměřice – V pátek 21.11. byla v Galerii Ve dvoře vernisáží otevřena výstava obrazů a akvarelů ak.malíře Antonína Střížka/55/. Naplnilo se tak dlouholeté přání provozovatelky galerie Ireny Skopalové  uskutečnit výstavu tohoto uznávaného malíře, autora opony ve Státní opeře v Praze. Přes třicet návštěvníků vernisáže se mohlo těšit z desítky tematicky rozličných obrazů a akvarelů, kterou doprovodila kultivovaná hudební produkce. Výstava potrvá do 20.12.2014, takže je stále možnost navštívit tohoto zajímavého umělce, který v Litoměřicích vystavuje poprvé.


Výstavy v Roudnici

Roudnice n. L. – Romantismus na severu Čech, EUGEN BRIKCIUS / Sluneční hodiny. Vernisáž těchto výstav se koná již dnes v 17.00 hodin v Galerii moderního umění v Roudnici nad Labem. Výstavy zahájí Miroslav Divina a Duňa Slavíková.


Memoriál Pavla Blažka bude hrát pět týmů

Roudnice n. L. – Třetí ročník fotbalového Memoriálu Pavla Blažka, mj. bývalého hráče a funkcionáře Dukly Praha, Spartaku Roudnice, SK Roudnice, Podřipanu Rovné, se uskuteční tuto sobotu od 9 hodin ve sportovní hale Pod lipou. Představí se pět výběrů ročník 2004 a ml.: SK Roudnice, FK Slavoj Roudnice, FC Mělník, SK Sokol Brozany a SK Štětí. 


Král Středohoří končí na Lovoši

Litoměřice – Tečku za sportovním seriálem Král Středohoří 2014 obstará jubilejní, v pořadí již 30. ročník legendárního Výběhu na Lovoš. Ten se uskuteční tuto sobotu, místo prezentace a startu je obvyklé – ulice Lovošská u přejezdu (Lovosice Lhotka). Přihlásit online se můžete ještě na webu KS do čtvrteční  půlnoci (vloni startovalo na 120 borců). Následně je možné přihlásit se již pouze v místě startu v den závodu (29. 11.) 12:30 – 13:30 hodin. Bližší informace k akci na tel 608 230 880 (Ondřej Pšenička).


Ludis v Liberci dominoval

Lovosice - Divizní futsalisté Ludis Teamu Lovosice po několika výsledkově nevydařených duelech zabrali a odvezli si z Liberce všechny body za překvapivě vysokou výhru 12:2. Do vedení se dostali už ve čtvrté minutě L. Hrdým. Domácí sice rychle srovnali, ale hosté definitivně zlomili odpor Interu v posledních minutách první půle třemi rychlými góly. Ve druhé části už jen navyšovali vedení. V neděli hostí Ludis v lovosické hale Chemik Čechii Slaný (20:15).

Inter Interma Liberec – Ludis Team 2:12 (1:5). Branky: Kuzněcov, Soukup – L. Hrdý 3, Prágl 2, Zdvořák 2, T. Hrdý 2, Trubička 2, Hurt, rozhodčí Zlatník, Šoun, ŽK Valášek, Kuzněcov – Hurt.