Slavnostně zahájí lázeňskou sezonu

Mšené - lázně - Tradičně na počátku května, u příležitosti zahájení lázeňské sezóny, se areál Lázní Mšené otevírá veřejnosti. Na tuto sobotu, 2. května od 14 hodin, připravili organizátoři pro veřejnost bohatý kulturní a soutěžní program. Slavnost zahájí ředitel lázní František Och a starosta obce Josef Bíža, následovat bude sázení pěti pamětních stromů a od 16 hodin odhalení a požehnání pamětní desky v pavilonu Dvorana ke 110. výročí jejího uvedení do provozu. Až do pozdního večera bude střídavě vyhrávat hudba, účastníci se můžou zapojit do karnevalu RIO a soutěžit o nejkrásnější masku. Pro děti se připravují soutěže zručnosti, pro dospělé klání Ocelový muž. Návštěvníci ve Dvoraně budou moci ochutnat vína a sýry.

Máj(k)ové prohlídky na zámku Ploskovice

Ploskovice - Speciální prohlídky připravili na 1. května v Ploskovicích. Ve vestibulu zámku budou přichystány workshopy, na kterých si budete moct vyrobit malou májku, nazdobit perníček nebo třeba vyrobit přáníčko na Den matek. Průvodci vás provedou oživenými zámeckými interiéry a seznámí s tradicemi spojenými s prvním májem. V grottech si pak můžete namíchat elixír lásky s profesorkou von Adbach z kouzelnické školy Brocken v německém Harzu.

Maďarka Irene Kordt představí své obrazy

Lovosice - Ve studovně nové městské knihovny v Lovosicích se dnes od 18 hodin uskuteční vernisáž výstavy obrazů maďarské malířky žijící v Německu Irene Kordt. Obrazy i ostatní umělecká díla bude možné také zakoupit. Výstavu pořádá Svaz Maďarů žijících v českých zemí pobočka Lovosice. Přístupná bude vždy v provozní době knihovny, a to až do 6. května.

Kontroly na silnicích

Litoměřicko - V pátek 24. dubna se litoměřičtí policisté zapojili do krajské dopravně bezpečnostní akce. Policisté zastavili a zkontrolovali 42 vozidel a zjistili 35 přestupků. Řidiči zaplatili na pokutách celkem 10 100 korun. Nejčastějším prohřeškem bylo nepoužití bezpečnostních pásů, a to v 21 případech, šest řidičů bylo pokutováno za držení hovorového zařízení za jízdy, jedno z vozidel neodpovídalo předepsanému technickému stavu a jeden řidič nerespektoval dopravní značení na železničním přejezdu. V dalších případech se jednalo např. o chybějící potřebné doklady. Požívání alkoholických nápojů před jízdou nebylo zjištěno ani v jednom případě, což je jistě pozitivní konstatování. Stejně tak dopadla kontrola požívání jiných návykových látek.

Rybářské závody: U rybníku mají ještě volná místa

Klapý - Zdejší osmihektarová retenční nádrž, která je současně soukromým rybářským revírem, bude 9. května místem rybářských závodů. Registrace proběhne do 7 hodin. U nádrže, jež je bohatě zarybněna kaprem, štikou, sumcem, candátem, karasem, okounem, ploticí, línem a amurem, se tentokrát budou hodnotit ulovení kapři a karasové. Závodit může maximálně 55 rybářů a ještě jsou volná místa. Přihlásit se je možné do 30.4. na telefonu 602 127 861.

Koncert Věry Martinové se odkládá

Litoměřice - Koncert Věry Martinové, plánovaný na středu 29.dubna v litoměřickém domě kultury, se ze zdravotních důvodů neuskuteční. Koncert je přeložen na 4.června, vstupenky zůstávají v platnosti. „Věříme, že si příznivci této výjimečné dámy užijí koncert i v náhradním termínu. Paní Martinové přejeme brzké uzdravení a těšíme se na její vystoupení," uvedla Věra Kmoníčková, ředitelka MKZ Litoměřice.