Přes mostek v Horní Vysoké se už jezdí

Úštěcko - Mostek přes Červený potok pod osadou Horní Vysoká je sice stále stavbou, ale už týden průjezdný pro osobní dopravu, autobusy a vozidla integrovaného záchranného systému. Včera na něm firma instalovala svodidla, zbývá položit asfalt.


Pražce leží na místě

Libochovice - Betonové pražce, které přes cestu ke třem bytovým domům v Revoluční ulici před dvěma týdny umístil její nový majitel Petr Líska, stále zůstávají na místě. V pondělí v Libochovicích zasedala městská rada, na kterou byli pozváni i ostatní zastupitelé. „O stavu věci jsme je informovali. Žádné usnesení jsme nepřijímali," uvedla starostka Jana Holá s tím, že ji dnes čekají další jednání s právníky a ředitelem SBD Litoměřice, které domy nad Lískovým pozemkem vlastní, Václavem Kuchynkou.


Nečekají na město

Štětí - Městské části nemusejí být oproti centru Popelkou. Dokazuje to osadní výbor v Počeplicích, vedený Lenkou Paškovou Špeciánovou, který hned po volbách aktivně navázal na svou předchozí činnost. Kolektiv se intenzivně připravuje na 7. února, kdy v obci proběhne Masopust. Výbor se seznámil s návrhem protipovodňového valu a zajímal se o vybudování mola na Labi a postup výkupu pozemků na uvažované stezce spojující obec se Štětím. V návrhu, který výbor směřoval na radnici, je požadavek na opravu místního pomníku a sadových úprav v okolí.


Vleky o víkend pojedou

Malečov - Díky ochlazení a sněžení v minulých dnech se zlepšují podmínky pro lyžaře a snowboardisty. V sobotu se tak budou moct znovu rozjet také vleky v Malečově na hranici bývalého litoměřického a ústeckého okresu. Deníku to potvrdili provozovatelé areálu ze Ski klubu Pohoří.


Jak uspořádat město?

Štětí - Radnice uspořádala v úterý veřejné projednávání koncepce prostorového uspořádání města a jeho místních částí. V úvodu diskuse občanům nejprve představila navrhované varianty. Realistické návrhy z jednání budou promítnuty do zadání nového územního plánu. 


Pieta bez potíží

Terezínsko - Během úterý proběhlo na Terezínsku bezpečnostní opatření související s konáním pietní akce k uctění mezinárodního Dne památky obětí holocaustu, jehož cílem bylo zajištění veřejného pořádku a plynulosti v dopravě. V okolí konání pietní akce policisté nezaznamenali žádné narušení veřejného pořádku ani jiné protiprávní jednání. Opatření se účastnili policisté z několika složek Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje.


Poděkování
Chtěla bych poděkovat touto cestou panu starostovi Ladislavu Chlupáčovi, že na nás staré lidi myslí. Děkuji za milý dárek a krásné blahopřání.
Anežka Trčová, 80 let