Hledají podnikatele letošního roku

Roudnice nad Labem - Městský úřad v Roudnici nad Labem vyhlásil další ročník ankety Podnikatel roku, která má za cíl podporovat místní živnostníky a firmy poskytující služby občanům. Nominaci může každý občan uplatnit vyplněním anketního lístku na webových stránkách města, nebo vložením do boxu v Informačním středisku na Karlově náměstí, a to nejpozději do konce letošního roku. Vyhodnocovat se bude nejlepší živnostník, obchod, restaurace a služby.

Aukce přinesla půl milionu

Litoměřice - Jubilejní 20. aukce Diakonie ČCE Litoměřice byla mimořádně úspěšná. Výtěžek z vydražení všech 49 darů a výrobků poskytnutých do aukce přinesl částku přes 570 tisíc korun. Na úspěchu akce se opět podílela jako host herečka a zpěvačka Chantal Poullain, která získala účastníky svým šarmem a zpěvem francouzských šansonů, když její nadace Archa Chantal přiložila k dražbě 50 tisíc korun. Všechny příspěvky budou využity na nákup vybavení a dokončení výtahu do podkroví Centra denních služeb.

Snow film fest pokračuje

Lovosice - Snow film fest filmový festival outdoorových filmů se zimní tematikou pokračuje po Litoměřicích a Štětí v Lovosicích, kde bude set filmů uveden 5. a 6. prosince. Letošní ročník se koná ve 140 městech ČR a 47 městech na Slovensku. Špičkové snímky nabízejí freeride, ledolezení, expedice a další zimní sporty. Program a další informace o jednotlivých filmech najdete na snowfilmfest.cz

Zloděj autodílů

Třebenice - Při nezákonném jednání zadrželi lovosičtí policisté v sobotu v odpoledních hodinách 27letého muže z Třebenicka. Muž byl přistižen při krádeži autodílů na soukromém pozemku nedaleko obce Třebenice. Následně putoval s policisty na policejní oddělení, kde se ukázalo, že za obdobné jednání byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen. Podezření pro trestný čin krádeže mu bylo sděleno ještě téhož dne. V případě soudem uznané viny podezřelému muži hrozí až tříleté vězení.

Nález zatajil

Roudnice nad Labem - Roudničtí policisté pátrají po nepoctivém nálezci, který si o víkendu neoprávněně přivlastnil peněženku s doklady a finanční hotovostí. Peněženku nalezl v jednom roudnickém baru, kde ji vytrousil tamní návštěvník. V případě dopadení se nepoctivec bude muset zodpovídat z nezákonného jednání.

Neuzamčené auto

Lovosice - Lovosičtí policisté přijali oznámení o krádeži věcí z vozidla v obci Vchynice. Neznámý lapka vnikl během odpoledne do vozidla zaparkovaného u domu a odcizil ze sedadla spolujezdce peněženku s finanční hotovostí a osobními doklady. Kořist získal snadno, neboť vozidlo nebylo uzamčeno. Škoda přesahuje 3 tisíce korun. Po pachateli krádeže pátrají lovosičtí policisté.

Opilci zakázali další jízdu

Travčice - O víkendu policisté kontrolovali podezřelého řidiče motorového vozidla jedoucího po silnici nedaleko obce Travčice. Jejich podezření potvrdila dechová zkouška na alkohol. 22letý muž z Terezínska nadýchal 1,46 promile! Mladík vykonával ve stavu vylučujícím způsobilost, který si přivodil vlivem návykové látky, činnost, při které mohl ohrozit život nebo zdraví lidí nebo způsobit značnou škodu na majetku. Další jízda mu proto byla zakázána a policisté na základě zjištěných informací muži sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Elektroměr „vyřešil"

Úštěk - Odebrání elektroměru kvůli neplacení energie vyřešil „po svém" 42letý muž z Úštěcka. Do svého bytu přiváděl elektřinu nelegálně, připojením mimo měřicí zařízení. V průběhu několika měsíců odebral tímto způsobem neoprávněně energii za více než 35 tisíc korun. Obvinění z trestného činu krádeže si již převzal, ve vyšetřování nadále pokračují litoměřičtí kriminalisté.

Krádež jim nevyšla

Štětí - Na sklonku měsíce září přijali policisté oznámení o krádeži stavebního měřicího zařízení ve Štětí. Tehdy neznámý pachatel vnikl do garáže u domu a odcizil zde uložené měřicí zařízení v hodnotě 35 tisíc korun. Policistům se podařilo na základě operativního šetření vypátrat nejen odcizené zařízení, ale i dva místní muže ve věku 21 a 27 let, kteří měli přístroj na svědomí a obratem jej prodali. Zajištěné zařízení putovalo zpět ke svému majiteli a dvojice mužů si za své jednání „vysloužila" sdělení podezření pro trestný čin krádeže.

Korálkové hraní v muzeu

Litoměřice - Poslední předvánoční tvořivá dílna Oblastního muzea v Litoměřicích, kterou připravilo na sobotu 13. prosince, naučí své účastníky vytvářet jednoduché figurky z korálků. Fantazii se meze nekladou a právě tato dílna pro ni vytvoří široký prostor. Dospělí mohou při tvoření z korálků zavzpomínat na „štěstíčka" 80. let malé krabičky, ve kterých se skrývala drobná překvapení, jako třeba pouťové prstýnky, dívčí korále nebo korálkové figurky. Jejich výrobce, společnost Železnobrodské sklo, zanikl v roce 2005. Aby nezůstaly jen vzpomínkou, naučíte se je vyrábět. Dílna bude probíhat 13. 12. od 10.00 do 17.00 hodin.

Vánoční prohlídky

Ploskovice - Tradiční oživené vánoční prohlídky interiérů chystají průvodci ploskovického zámku na příští víkend 13. a 14. 12. Prohlídky budou připraveny od 15 do 18 hodin.