Vzal i tablet

Litoměřice - Aktovka za okny zaparkovaného vozidla zlákala zloděje. Na několik minut opustil poškozený své vozidlo zaparkované v jedné z litoměřických ulic, ale ponechal v něm tašku s tabletem a peněženkou. „Tyto předměty byly výzvou pro neznámého lapku, který si je po rozbití okénka vozidla přivlastnil. Škoda způsobená krádeží přesahuje 15 tisíc korun a další tři tisíce bude muset vynaložit majitel vozidla na opravu okénka," uvedla Pavla Kofrová, mluvčí policie.

Ztratily se stromy i uhlí

Litoměřicko, Podřipsko - Krádež 24 stromů v lesním porostu u obce Roudníček byla oznámena tento týden. V uplynulých dnech zde někdo bez povolení pokácel a odvezl stromy v hodnotě přesahující 15 tisíc korun. Po neznámém pachateli policisté pátrají. Obdobným případem se zabývají také roudničtí policisté. Na Bechlínsku se zatím neznámý pachatel vydal pro otop bez povolení. Ze soukromého pozemku zmizelo 22 vzrostlých stromů akátů. Škoda je vyčíslena na 40 tisíc korun. Krádež uhlí byla oznámena z Úštěcka. Neznámý pachatel vnikl do prostoru skladovacího areálu a odcizil černé uhlí za 32 tisíc korun. Po pachateli krádeže pátrají policisté z místní policejní stanice. V případě dopadení hrozí pachateli dvouleté vězení.

Zimní přechod Dlouhého vrchu

Lbín - TJ Lbín pořádá další ročník Zimního přechodu Dlouhého vrchu pro všechny zájemce z řad turistů i veřejnosti. Koná se v neděli 8. února, odjezd autobusů je v 10 hodin z obvyklého místa parkoviště v ulici Na Valech. Jízdné zůstává beze změny.


Mají první masopust

Podřipsko - Na sobotu 7. 2. jsou připraveny první dvě masopustní veselice. Před polednem se vydá od hasičské zbrojnice průvod masek na pochod Bechlínem. Zastaví se u obydlí, kde si kurážné hospodyňky můžou zatančit s medvědem. Třetí novodobý masopust, pořádaný SDH a Dílnou lidových tradic, končí u hasičské zbrojnice, kde se účastníci posílí dobrotami, které vykoledovali. Podruhé pořádá masopustní průvod i osadní výbor v Počeplicích, zde mají masky, kapela a ostatní účastníci sraz ve 13 hodin u kaštanu.


Otevřou sklep

Litoměřice - Centrum cestovního ruchu zve na ochutnávku vín pocházejících ze sklepního archivu Hradu Litoměřice, v němž nechybí BM vinařství, Sklep Na Bařině, Vinařství Bíza, Mikrosvín Mikulov, Vinařství Na Soutoku, Víno Hruška, Lahofer, ZD Sedlec a další. Uskuteční se již 7. února od 14 hodin v degustační místnosti hradu a v hradní restauraci. Při zakoupení vstupenky získáte žetony, za které budete moci degustovat bílá, růžová i červená vína dle vlastního výběru až do vyprodání zásob.


Hráči Severotuku ovládli přebory

Litoměřice- Jakub Seibert (Slavoj Severotuk Ústí) a Sára Allertová (SKP Ústí) to jsou jména vítězů krajského přeboru 2015 ve stolním tenisu. V hale TTC Litoměřice se mezi nejlepší probojovali i borci pořádajícího oddílu. Jan Pinka skončil po finálové prohře 0:3 druhý, třetí byl Petr Janoštík a čtvrtý Tomáš Tschakert. V kategorii žen porazila Allertová všechny soupeřky a zaslouženě zvítězila. Druhá skončila Eva Nováková (SKST Děčín) a třetí Eliška Demjanová (KST Jirkov). Čtyřhru ovládl pár Seibert Karásek, který ve finále udolal dvojici Polanský Votava 3:1 (všichni Slavoj Severotuk Ústí).