Řidič měl přes tři promile

Roudnice n. L. - Nebezpečného řidiče zadrželi policisté v Roudnici. Jeho Škodu zastavili kvůli podezřelé jízdě. Při dechové zkoušce mu zjistili 3,21 promile a při druhé zkoušce 3,33 promile. V případě soudem uznané viny mu hrozí až roční trest odnětí svobody.

U rybníku budou soutěžit

Úštěk - Rybníky Chmelař a Barvíř se o víkendu stanou dějištěm dvou soutěží, při kterých se pobaví návštěvníci všech věkových kategorií. U větší nádrže proběhne po oba dny už 16. úštěcký pohár polomaket hydroplánů a akrobatických hydroplánů. Soutěž pořádá RC klub Ústí nad Labem spolu s městem Úštěk a Rybářstvím Doksy. Obvod městského rybníku Barvíř v sobotu 10. září od 7 hodin zaplní děti do 15 let, které se utkají v rybářském klání o pohár starosty města.

Honzákův orchestr zahraje v Litoměřicích

Litoměřice - Vzpomínka na Orchestr Františka Honzáka se uskuteční 22.9. od 19:30 v litoměřickém domě kultury. Zahrají a zazpívají bývalí členové orchestru Františka Honzáka za doprovodu Orchestru Bonus V. Jurčíka.

Rozmarýn zahajuje školní rok

Litoměřice - Dům dětí a mládeže Rozmarýn dnes zahajuje školní rok a vlastní poprázdninový provoz. Od půl šesté večer bude pro všechny zájemce otevřeno dopravní hřiště v Jiráskových sadech. Děti se zde mohou seznámit s kroužky, které Rozmarýn nabízí pro následující školní rok, ale také si budou moci zasoutěžit. Pro rodiče budou k dispozici veškeré informace o jednotlivých zájmových útvarech, na které bude možné děti na místě přihlašovat. Výběr zájmových útvarů je pro letošní rok velmi rozmanitý, Dům dětí a mládeže jich nabízí hned několik desítek.

Král pokračuje Přestavlckým vlkem

Přestavlky - Další zastávkou sportovního seriálu Král Středohoří bude Přestavlcký vlk (MTB cross country). Ten se uskuteční v sobotu 10. září od 13 hodin v Přestavlkách. Přihlásit se zájemci mohou na: www.kralstredohori.cz/vlk (sekce registrace) nejpozději ve středu do půlnoci (7. 9.). Poté je to možné ještě v den závodu od 11:30 do 12:50 v kanceláři (u bývalé školky). Informace: Z. Ráliš, 602 649 740, ZdenekRalis@seznam.cz

Basketbalisté Slavoje pořádají nábor

Litoměřice - Slavoj BK Litoměřice pořádá nábor chlapců r. 2005 a ml. do basketbalového oddílu. První trénink se uskuteční dnes od 15:30 v sokolovně v Jiráskových sadech, poté ve čtvrtek 8. září od 15:30. Potřebné je sportovní oblečení a boty do haly. Kontakt: R. Šotnar 724 021 626.