Libochovice: Jela. Ani tři zákazy jí nestačily

Při běžné silniční kontrole policisté odhalili na sklonku uplynulého týdne hříšnici, která řídila na Libochovicku motorové vozidlo. Při kontrole se ukázalo, že 35letá žena usedla za volant vozu, ač má vysloveny tři platné zákazy řízení všech motorových vozidel. Nyní je podezřelá z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a v případě soudem uznané viny jí hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Litoměřice: Sauna už otevřela

Oblíbená sauna při litoměřickém krytém bazénu už je v provozu. Provozní doba je následující: pondělí 14 – 20 hodin muži – sportovci, úterý 15 – 20 hodin společná, středa 14 – 21 hodin ženy, čtvrtek 14 – 21 hodin společná, pátek 13 – 20 hodin muži, sobota 9 – 13 hodin muži, 14 – 17 hodin ženy, neděle (pouze do března) 13 – 19 hodin páry rodiče + děti.

Třebušín: V sobotu na Kalich

Žižkův hrad Kalich náleží k nejvýznamnějším českým hradním památkám a stavbám, které ovlivnily vývoj evropského opevňování. Proč tomu tak je a co se na vrcholku kopce nad Třebušínem děje nyní, se lidé dozví v sobotu 10. října. Komentovaná prohlídka hradu startuje v 10 hodin u hřbitova v obci.

Litoměřice: Film, co budí závrať

Dvanáct lidí se prošlo po povrchu Měsíce, ale jen jediný člověk přešel nezměrnou prázdnotou mezi věžemi Světového obchodního centra. V jeho stopách se navíc již nikdy nikdo nebude mít možnost vydat. Strhující filmovou podívanou Muž na laně uvede litoměřické kino Máj v premiéře právě dnes od 20 hodin.

Snědovice: V lese našli granát 
z dob II. sv. války

V neděli krátce po poledni policisté na lince 158 přijali oznámení o nálezu munice v lesním porostu poblíž obce Snědovice. Na místo byli přivoláni pyrotechnici ústecké policie, kteří nalezenou munici převzali a odvezli k likvidaci. Jednalo se o dělostřelecký granát z doby II. světové války. V souvislosti s nálezem munice nedošlo ke škodám na majetku ani k ohrožení zdraví či života osob. V případě takovýchto nálezů policisté doporučují s municí nemanipulovat a neprodleně volat na linku 158. Důležité je vyčkat poblíž místa nálezu na příjezd policie a zamezit přístupu dalších osob.

Litoměřice: Pořádají školení trenérské licence C

Trenérsko – metodická komise Okresního fotbalového svazu Litoměřice (dále jen TMK OFS) pořádá školení a přeškolení trenérské licence C. Školení je určeno pro trenéry, kteří dosud nemají žádnou trenérskou licenci. Přeškolení je určeno trenérům, kteří mají platný trenérský průkaz a byli vyškoleni v roce 2012. Místo konání školení a přeškolení: restaurace Lukavec čp. 27 – (vedle restaurace je rybník). Termín konání školení: úterý 17. 11. od 9 – 18 hodin, sobota 21. 11. od 9 – 17. Termín konání přeškolení: sobota 21. 11. od 9 – 16 hod. Zájemci mohou posílat vyplněnou přihlášku mailem (ofsltm@iol.cz) nebo poštou na adresu OFS do úterý dne 10. 11. 2015. Tyto informace a přihláška jsou též ke stažení na webu OFS.

Roudnice n. L.: Hvězda se rozjela až v poslední třetině

V dalším duelu přeboru Prahy nestačili hokejisté Roudnice v domácím prostředí na Hvězdu Praha, která se rozstřílela v poslední třetině.

HC Roudnice – HC Hvězda Praha 2:5 (0:0, 2:1, 0:4). Branky a asistence Roudnice: 37. Pavlata (Nenadál), 38. Barcal (Drábek).