Zastupitelé mají projednat 33 bodů

Litoměřice – Druhé veřejné zasedání litoměřických zastupitelů je naplánováno již na tento čtvrtek 11. prosince od 16 hodin v Hradu. Na programu mají celkem 33 bodů jednání. Mezi nimi například dodatečné složení slibu zvoleného zastupitele Václava Dycky, který na ustavujícím zasedání chyběl, neboť se v té době účastnil delegace mladých zastupitelů KSČM do Číny. Zastupitelé také projednají kompetence starostů, místostarostů a dalších zastupitelů pro nové volební období nebo návrh rozpočtu na příští rok. Jedním z bodů jednání je také provedení nezávislého auditu plnění podmínek pronájmu, údržby a revitalizace areálu Zahrady Čech .

Dejte pozor na nákupech

Litoměřice –  Návštěvníci litoměřického nákupního centra se mohli setkat s preventistkou Policie ČR a strážníkem městské policie. Probíhala zde preventivně informační kampaň „Obezřetnost se vyplatí" zaměřená na prevenci kapesních krádeží. Současně probíhala i kontrola vozidel na přilehlých parkovištích, která ukázala, že v některých autech jsou zanechány lákavé cennosti pro případné zloděje. Na preventivní akci spolupracoval také regionální zástupce BESIPu s doporučením, jak se bezpečně pohybovat v silničním provozu v nadcházejícím sychravém období. Oslovení návštěvníci nákupního centra obdrželi nejen rady a doporučení, ale také letáčky a různé preventivní pomůcky včetně reflexních prvků. Preventivní akce tohoto charakteru budou před nadcházejícími svátečními dny pokračovat, protože právě v období nákupních shonů se počet kapesních krádeží, ale i krádeží věcí z vozidel každoročně zvyšuje.


3x krimi z Roudnice:

Pokuta za krádež

V roudnické Krábčické ulici byl hlídkou místních strážníků zadržen 33letý muž, který se krátce předtím dopustil krádeže železného materiálu ze železničního depa. Vzhledem k hodnotě odcizené věci byla věc strážníky vyřešena v blokovém řízení.

Opilec na ulici

V sobotu večer našli strážníci v Roudnici na Rvačově ležícího muže v podnapilém stavu. Dotyčnému bylo hlídkou zprostředkováno lékařské ošetření.

Měla nepořádek

Blokovou pokutou řešili roudničtí strážníci 55letou ženu, která měla nepořádek na užívaném pozemku v ulici T.G.M.